Birand’a “Allah’a nasıl faks çekersin” sorusu!

Olaylar
TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nde konuşan Birand ‘kimse medya patronlarını çağırıp destek istemedi, biz hazırdık’ dedikten sonra "Sen Allah’a nasıl faks çekersin"...
EMOJİLE

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’nde konuşan Birand ‘kimse medya patronlarını çağırıp destek istemedi, biz hazırdık’ dedikten sonra "Sen Allah’a nasıl faks çekersin" dialoğunu anlattı.

TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu dün gazeteciler Mehmet Ali Birand, Alper Görmüş, Mehmet Barlas ve Canan Barlas’ı dinledi.

Mehmet Ali Birand ise, 28 Şubat sürecinde gazete manşetlerinin TSK’nın emriyle atılıp atılmadığı sorusu üzerine, "Biz verilmeden alınmış bir görevi yerine getirdik. Darbecileri birlikte alkışladık. Aksini söyleyen gelsin. Ee napalım bari namusumuzla, hata ettik diyelim" dedi.

"ALLAH’A NASIL FAKS ÇEKERSİN!"
Mehmet Ali Birand’m, 28 Şubat’ta manşetlerin askerin telkiniyle atılıp atılmadığı sorusuna cevabı şöyle oldu: "Bizim o dönemde yaptığımız haberler için talimat almamıza gerek yoktu. Kimse medya patronlarını çağırıp darbeyi destekleyin demedi. Biz zaten hazırdık. Biz verilmeden alınmış bir görevi yerine getirdik. Darbecileri birlikte yaptık, alkışladık, kışkırttık. Aksini söyleyen gelsin. Ee napalım bari namusumuzla hata ettik • napalım."

8 Şubat’ta ne laik ne de muhafazakâr kesimin askere – direnebildiğini ifade eden Birand, o dönemde Abdullah Öcalan röportajı nedeniyle andıca girdiğini belirtti ve şöyle dedi: "Ben, Kürt sorununa bakışım, Abdullah Öcalan röportajım nedeniyle andıca girdim.

0 dönemde Genelkurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnak, Cengiz Çandar ile beni hedef gösterdi. Ben de bundan çok korktum, rahatsız oldum. 1998’de Genelkurmay Başkanı’na bir mektup yazıp faksladım.

Daha sonra Özkasnak beni arayarak ‘Sen kimsin benim Genelkurmay Başkanıma faks gönderiyorsun?’ dedi.Çok sinirlendim. Telefonu kırdığımı hatırlıyorum.
Adam resmen bana ‘Sen sıçanın tekisin Allah’a nasıl faks çekersin’ demişti."

Birand, Mehmet Ağar ve Mehmet Eymür’ün kendisine "Yeşil’e senin hesabını kesmesini söylemişler" dediğini de belirtti.

haber7.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme