Bir torba pirinç için saatlerce bekliyorlar

Olaylar
Myanmar’da yaşadıkları şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş’e sığınan Rohingyalı Müslümanlar Ramazan ayında sıcak yemek bulabilmek için İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH)...
EMOJİLE

Myanmar’da yaşadıkları şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş’e sığınan Rohingyalı Müslümanlar Ramazan ayında sıcak yemek bulabilmek için İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Sadaka Taşı Derneği’nin birlikte dağıttığı pirinç yardımını alabilmek üzere geceden sıraya girerek uzun kuyruklar oluşturdu.

Canlarını kurtarmak için Myanmar’ın Arakan bölgesinden kaçarak Bangladeş’e sığınan Rohingyalı Müslümanlar, yardımlardan alabilmek için saatlerce yağmur altında beklediler. Pirinç almak için erkeklerin yanı sıra günlerdir sıcak yemek bulamayan kadınlar, çocuklar ve yaşlılar da sıraya girdi. Türkiye’den temin edilen yardımlarla alınan 240 ton pirinç kamyonlarla sabahın ilk saatlerinde kampın bulunduğu bölgeye ulaştırıldı. Rohingyalı Müslümanlar ellerindeki fişleri vererek 10 kiloluk pirinç çuvallarını alıp kamptaki barakalarına taşıdılar. Sıranın çok uzun olması nedeniyle zaman zaman izdiham yaşandı. Rohingyalı Müslümanlar, kampta gıdanın yanı sıra barakalarını yağmurdan korumak için plastik örtü, ilaç ve tedaviye ihtiyaçları olduğunu belirttiler.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme