Bir tas çorba 55 liraya verilir mi?

Olaylar
5 yıldızlı otellerin yemek fiyatları da 5 yıldızlı oluyor. Lüks otellerin restoranlarında karın doyurmak için kabarık bir cüzdan gerekiyor… Sıradan bir restoranda 3-5 liraya içtiğimiz çorbanın l...
EMOJİLE

5 yıldızlı otellerin yemek fiyatları da 5 yıldızlı oluyor. Lüks otellerin restoranlarında karın doyurmak için kabarık bir cüzdan gerekiyor… Sıradan bir restoranda 3-5 liraya içtiğimiz çorbanın lüks otellerdeki fiyatı oldukça pahalı.

İstanbul’un 5 yıldızlı otelleri dudak uçuklatan yemek fiyatları ile dikkat çekiyor. Öyle ki, Swissotel’de Boğaz manzarası eşliğinde 1 kase çorba içmenin bedeli tam 55 lira. Üstelik bu çorba bilindik çorbalardan…

HAMBURGER 68 TL
O günün mönüsünde hangi çorba varsa (mercimek, şehriye, yayla, ezogelin vb.) sipariş edenler 55 lira ödüyor. 3 ayrı restoranın bulunduğu otelde, diğer yiyeceklerin fiyatları da bir hayli yüksek. Hamburgerin fiyatının 68 lira olduğu oteldeki en pahalı yiyecek ise 190 liralık ıstakoz.
Fiyatları ile birbiriyle yarışan 5 yıldızlı lüks oteller içinde Beşiktaş’taki Four Seasons da, 45 liralık domates çorbası ile zengin müşterilerini bekliyor. Çorbanın 28 lira olduğu Çırağan Palace Kempinski’nin mönüsündeki en pahalı yiyecek ise 90 lira olan asma yaprağına sarılı ızgara levrek.
Bünyesinde 4 restoran ile hizmet veren Hilton Oteli’nde çorba 18, en pahalı ana yemeği olan deniz tarağı da 80 lira. Oteller, mönülerinde bir şişesi binlerce lirayı bulan şaraplara da yer veriyor.

EV PARASINA TEK GECE KONAKLAMA
Yemeklerin yanı sıra 5 yıldızlı otellerdeki konaklama ücretlerinin de yüksekliği dikkat çekiyor. Çırağan Palace Kempinski’de en ucuz odanın fiyatı 584 euro. En pahalısı ise 32 bin 400 euro (75 bin 600 TL)…

REZERVASYON ŞART!
Yüksek fiyatlarına rağmen lüks otellerin restoranları adeta dolup taşıyor. Müşteri sıkıntısı çekmeyen bu otellerde yemek yemek isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırması gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme