Bilime İslamiyet Çağrısı

Olaylar
Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, bilim insanlarından İslamiyet ile ilgili konularda daha fazla görüş belirtmelerini istedi. Berlin Belediye Sarayı’na ziyaret eden Wulff, Berlin’in, z...
EMOJİLE

Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, bilim insanlarından İslamiyet ile ilgili konularda daha fazla görüş belirtmelerini istedi.

Berlin Belediye Sarayı’na ziyaret eden Wulff, Berlin’in, zengin kültür ve bilim kurumları ile dünyanın farklı yerlerinden gelen araştırmacılardan ve bilim adamlarından faydalandığını belirterek, "Dünyadaki zeki beyinlere sahip olma yarışında, bu karışımdan Berlin ve tüm Almanya istifa ediyor" diye konuştu.

Berlin’deki bilim adamlarından özellikle İslamiyet ile ilgili konularda daha fazla görüş gelmesini ümit ettiğini ifade eden Wulff, "Sadece şeriat kelimesini yazabilen bir kişi bile İslam uzmanı kesiliyor" şeklinde konuştu.

Wulff’u ağırlayan Berlin Eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit da Wulff’un iki Almanya’nın birleşme günü olan 3 Ekim’de, ‘İslamiyet Almanya’nın bir parçası’ şeklindeki sözleri ile uyum konusundaki tartışmalarda çok yararlı ve gerekli bir duruş sergilediğini söyledi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme