Bilgisayar Oyunundan Öldü

Olaylar
İngiltere’nin Sheffield kentinde yaşayan 20 yaşındaki Chris Staniforth, arkadaşlarıyla birlikte 12 saat boyunca oyun konsolu X-Box’ta oyun oynadıktan sonra aniden fenalaşarak yaşamını yiti...
EMOJİLE

İngiltere’nin Sheffield kentinde yaşayan 20 yaşındaki Chris Staniforth, arkadaşlarıyla birlikte 12 saat boyunca oyun konsolu X-Box’ta oyun oynadıktan sonra aniden fenalaşarak yaşamını yitirdi.
 
Chris’in ölümü aile ve arkadaş çevresinde büyük şaşkınlığa yol açarken, otopsi sonuçları ölüm sebebinin hareketsizliğe bağlı damar içi pıhtılaşma olduğunu ortaya koydu.

Chris’in babası, çok büyük üzüntü içinde olduğunu ifade ederek, "Bir ebeveyn olarak bilgisayar oyunu oynamanın çocuğunuza zarar vereceğini düşünmüyorsunuz. Çünkü çocuğunuzun ne yaptığını bildiğini düşünüyorsunuz" dedi.

Chris’in adeta bilgisayar oyunları için yaşadığını ifade eden babası, oğlunun video oyunu tasarımcısı olmak istediğini ve Leicester Üniversitesi’nden de kabul aldığını belirtti.

Öte yandan bu ölümün ardından oyun konsolunu üreten şirketi suçlamayı düşünmediğini vurgulayan acılı baba, "Bu onların hatası değil. Yapmamız gereken şey çocuklarımızı bilinçlendirmek" diye konuştu.

8 Sütun

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme