Beytüşşebap teröristleri öldürüldü!

Olaylar
Beytüşşebap ilçesindeki saldırıya katılan teröristlerden 18’inin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Edinilen bilgiye göre Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü mensuplarınca 2 Eylül’de yapı...
EMOJİLE

Beytüşşebap ilçesindeki saldırıya katılan teröristlerden 18’inin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Edinilen bilgiye göre Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü mensuplarınca 2 Eylül’de yapılan saldırıda 10 güvenlik görevlisinin şehit olmasının ardından özellikle Kato Dağı başta olmak üzere başlatılan operasyonlar devam ediyor.

Operasyonda, ilçe merkezindeki saldırıya katıldıktan sonra kaçarak bir mağaraya sığındıkları tespit edilen 18 teröristin, Diyarbakır’dan havalanan savaş uçakları ile Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığı’ndan kalkan kobra ve skorsky helikopterlerince etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Bölgede operasyonlar aralıksız sürüyor.

Çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu
Beytüşşebap ilçesi sınırları içindeki Kato Dağı’nda sürdürülen operasyonda bir uzman çavuş şehit oldu.

Şırnak Valiliği’nden alınan bilgiye göre, Beytüşşebap ilçesine 2 Eylül tarihinde saldıran teröristlere yönelik olarak Kato Dağı ve çevresinde sürdürülen operasyon sırasında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, uzman çavuş İlhan Akkoç şehit oldu. Şehidin cenazesi, Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda gece yapılan törenin ardından memleketi Konya’ya gönderildi.

İKİ AY ÖNCE EVLENMİŞTİ
Çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş İlhan Akkoç’un (1985) Karapınar’daki baba ocağında yas var. Şehidin Gazi Osman Paşa Mahallesi Plevne Sokak’taki baba evine gece saatlerinde gelen İlçe kaymakamı, ilçe müftüsü ve askeri yetkililerden oluşan heyet, anne Nebiye Akkoç’a acı haberi verdi.

Şehit İlhan Akkoç’un eşi Yasemin Akkoç’a ise acı haber hemşire olarak görev yaptığı Konya Özel Büyükşehir Hastanesi’nde nöbeti sırasında verildi.

Öte yandan Şehit Piyade Uzman Çavuş İlhan Akkoç’un yaklaşık iki ay önce evlendiği ve 15 gün evinde kaldıktan sonra görev yaptığı Şırnak Beytüşşebap’a gittiği öğrenildi. Ayrıca şehit Akkoç’un 3 yaşında babasını kaybettiği bildirildi.

Sabah
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme