Bereket Konvoyu Batı Trakya’da

Olaylar
‘Komşuluk sınır tanımaz’ sloganı ile bir ay önce balkan yolculuğuna çıkan Bayrampaşa Belediyesi’nin ‘Bereket Konvoyu’ yolculuğunun son durağı olarak uğradığı Batı Trakya&...
EMOJİLE

‘Komşuluk sınır tanımaz’ sloganı ile bir ay önce balkan yolculuğuna çıkan Bayrampaşa Belediyesi’nin ‘Bereket Konvoyu’ yolculuğunun son durağı olarak uğradığı Batı Trakya’nın Gökçeler ve Kozlukepir köylerinde irfan sofrası açtı. Bereket konvoyunun bereket yolculuğunu son durağındaki iftara katılan 7 AK Parti Milletvekili, iftara katılan soydaşlarla sohbet edip el ele tutuşarak birlik ve beraberlik masajı verdiler. Bereket konvoyunun Batı Trakya çıkarmasına AK Parti Milletvekili ve TBMM Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Mehmet Müezzinoğlu, Şirin Ünal, Mehmet Domaç, Feyzullah Kıyıklık’ın yanı sıra Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ve Türk işadamları katıldı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Aydıner, yaptığı konuşmada bu topaklarda kendini hiç yabancı hissetmediğini, aksine çok gururlu ve onurlu hissettiğini söyledi. Yedi yıl önce başladıkları Bereket Konvoyu projesinin önümüzdeki yıllarda kapsama alanını genişleterek devam edeceğini ifade eden Aydıner, ‘Bundan sonra da sizlerin misafiri olmaya devam edeceğiz’ dedi.

‘YAŞADIĞINIZ TOPRAKLARDA BİZLERİ TEMSİL ETTİNĞİNİZİ UNUTMAYIN’

AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’da ‘Bereket Konvoyu’nun başta Batı Trakya olmak üzere bütün balkanlara bereket götürdüğünü söyledi. Batı Trakya’da bu mutlu tabloyu görmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Müezzinoğlu, ‘Kardeşlerimden yaşadıkları topraklarda hal ve davranışlarıyla ile örnek vatandaşlar olmalarını istiyorum’ dedi. Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener de konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı vererek, müftülerimizin ve belediye başkanlarımızın akalarında durmayı sürdüreceklerini söyledi. İftarda Gümülcine ve İskeçe müftüleri İbrahim Şerif, Ahmet Mete ile Türk belediye başkanları da katıldı.

Yeni Şafak

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme