Berat Bulundu Annesi Rahatladı

Olaylar
Şile’de kaybolduktan sonra bulunan 3 yaşındaki Berat Coşkun‘un annesi Emiş Coşkun, ”Annelere söylüyorum; Çocuklarınıza dikkat edin. Anlık bir olay, anlık bir boşluk, çocuklarının ölü...
EMOJİLE

Şile’de kaybolduktan sonra bulunan 3 yaşındaki Berat Coşkun‘un annesi Emiş Coşkun, ”Annelere söylüyorum; Çocuklarınıza dikkat edin. Anlık bir olay, anlık bir boşluk, çocuklarının ölümüne sebep olabilir” dedi.

Coşkun ailesi, oğulları küçük Berat’ın bulunmasının ardından Sultanbeyli Abdurrahmangazi Mahallesi’ndeki evlerinin bahçesinde, diğer oğulları 6 yaşındaki Kerem ile gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Anne Emiş Coşkun, Berat’ın kaybolmasının ardından korku dolu 29 saat geçirdiklerini belirterek, ”Dün akşam 20.00 sıralarında bulundu bilgisi geldi. Ben öldüm öldüm dirildim sanki, kabustan uyandım. Bulunması bir mucize oldu. Çocuğum bana bir hediye geldi. Bu gün benim için bayram oldu” dedi.

Berat’ın bulunduktan sonra ambulansa alındığında çok susamış olduğunu ve su istediğini kaydeden Emiş Coşkun, ”Şu an durumu çok iyi. Sağlık kontrolünden geçirildi. Bir problemi yok. Sadece bulunduğunda çok korku içindeydi. Gece kendim uyuttum. Bazen ‘anne ekmek’ diye sayıkladığı oldu. Üzerinde biraz korku var. Rahat uyuyamadı, gece çok tedirgindi” diye konuştu.

Berat’ın kaçma ihtimalinin olmadığını ifade eden anne Emiş Coşkun, şunları söyledi:
”Yaramaz bir çocuk diyemeyiz, ama yürümeyi seven bir çocuktur. Titiz bir çocuktur. Muhtemelen ormanda üstü ıslanmış o nedenle kıyafetlerini çıkarmış. Çünkü ayaklarında ve bacaklarında çizikler vardı. Neden gittiğine ilişkin hiçbir şey de anlatamıyor. Zaten o yaşta değil.”

Bir televizyon kanalından haber spikerinin Berat Coşkun’un öldüğü bilgisini vermesi üzerine neler hissettiği sorulan Anne Emiş Coşkun, o anda yıkıldığını belirterek, ”Ben cesedini getiriyorlar diye bekledim. Dünyam karardı. Bölgede kurban kesiminden dolayı yoğun bir trafik vardı. Biri arabayla çarptı ve bir kenara attı diye düşündüm. Televizyondaki arkadaş da bir anlık gaflette bulundu herhalde. Ona da bir şey diyemiyorum. Özür diledi, ama benim dünyam karardı” dedi.

Emiş Coşkun, annelere bir uyarıda bulunmak istediğini belirterek, ”Ben kendimi dikkatli bir anne zannediyordum. Annelere söylüyorum; Çocuklarınıza dikkat edin. Anlık bir olay, anlık bir boşluk, çocuklarının ölümüne sebep olabilir” diye konuştu.

Baba Tayfun Coşkun da oğullarının bulunmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, arama çalışmalarında yardım edenlere teşekkür etti.