‘Beni de dinlediler’

Olaylar
Başbakan Erdoğan "çalışma ofisimde "böcek" bulundu" açıklamasında bulunmuştu. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bu konu hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı. Ergin 2001 yıl...
EMOJİLE

Başbakan Erdoğan "çalışma ofisimde "böcek" bulundu" açıklamasında bulunmuştu. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bu konu hakkında adli soruşturma başlatıldığını açıkladı. Ergin 2001 yılında kendisinin de dinlendiğini söyledi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Başbakan Erdoğan’ın çalışma ofisinde "böcek" bulunmasına ilişkin idari ve adli soruşturma yürütüldüğünü açıkladı. NTV’ye konuşan Ergin, ‘Başka ülkelerde de yaşanıyor. Her ülkenin belli miktarda bunu yaşadığını düşünüyoruz. Bunlarla mücadele başladı. Bunları bitirdik deme imkanı yok, azaltmaya çalışıyoruz. Başbakanlık idari soruşturma yürütüyor. Hem idari, hem adli soruşturma yürütülüyor" dedi.

"Beni dinlediler"

2001 yılında kendisinin de dinlendiğini ifade eden Ergin şunları kaydetti: "2001 yılında AK Parti Hayat İl Başkanlığı’nda yaptığım bir mülakat dinlenmişti. Dinlenme sadece istihbarat birimleri ve kolluk kuvvetlerinin yaptığı bir iş değil. İdari ve adli soruşturma sonucu çıkacak tablaya bakacağız. Ciddiyetle üzerine gidilmesi gerekiyor. Vatandaş da ben de dinlemeler konusunda endişe duyarım."

Yenişafak