Behzat Ç dizisinde türbanlı istemediler

Olaylar
Yeni sezon dizilerinden, muhafazakârların yaşam tarzını ekrana taşıyan Huzur Sokağı kamuoyunda tartışılırken, Behzat Ç. dizisinden iki sezon önce beklenmedik bir şekilde çıkarılan Meliha’y...
EMOJİLE

Yeni sezon dizilerinden, muhafazakârların yaşam tarzını ekrana taşıyan Huzur Sokağı kamuoyunda tartışılırken, Behzat Ç. dizisinden iki sezon önce beklenmedik bir şekilde çıkarılan Meliha’yla ilgili çarpıcı açıklamalar yapıldı. Meliha’yı canlandıran Derya Uçar Taraf’a yaşananları anlatırken “Karakter sonraki sezon devam edecekti ama tepkiler üzerine çıkartıldı” dedi.

Anaakım medyada görmeye alışık olmadığımız başörtülü dizi karakterleri “Huzur Sokağı” dizisiyle birlikte tekrar gündeme geldi. Genellikle temizlikçi, ev kadını ya da ezilen kadın rollerinde temsil edilen başörtülü kadınlar 2011’de ekranların fenomen dizisi Behzat Ç’de eğitimli bir karakter olarak gösterilmişti. İngiliz Dili ve Edebiyat Bölümü’nü başörtüsü yasağı nedeniyle bırakan Meliha, polis memuru Harun’la evlenecek gelin adayı olarak diziye girmiş ancak sonra beklenmedik şekilde izleyicilere veda etmişti.

Harun onu sevecekti

Uçar, Meliha’nın daha uzun soluklu bir karakter olarak planlandığını belirterek şunları anlattı: “İkinci sezon devam edecekti bu karakter. Harun’la evlenecekti. Harun önce Meliha’ya kötü davranacak, onu sevmeyecek, sonra Meliha’nın ne kadar iyi olduğunu fark edecekti.

Taraf

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme