Begüm Atman Karataş kimdir? Neden öldü..

Olaylar
Begüm Atman Karataş kimdir, neden öldü? soruları merak konusu oldu. Dünyaca ünlü jokey Halis Karataş’ın büyük aşkı Begüm Atman Karataş, bugün vizyona giren Şampiyon filminin ardından en sık aran...
EMOJİLE

Begüm Atman Karataş kimdir, neden öldü? soruları merak konusu oldu. Dünyaca ünlü jokey Halis Karataş’ın büyük aşkı Begüm Atman Karataş, bugün vizyona giren Şampiyon filminin ardından en sık aranılan isimlerden biri oldu. Halis Karataş’ın hayatını konu alan filmde Begüm Atman Karataş’ın geçirdiği hastalık ve ölüm sebebi filmi izleyenler tarafından merak konusu oldu.

BEGÜM ATMAN KARATAŞ KİMDİR?

Begüm Atman, eski TJK başkanı Özdemir Atman’ın kızıdır. Azra ve Özdemir adında iki çocuğu vardır. Begüm uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalıktan kurtulamadı ve 29 Mart 2014 tarihinde 48 yaşında aramızdan ayrıldı. Bizler onu rahmetli Türkiye Jokey Kulübü’nün Başkanı, atçılığın duayenlerinden Özdemir Atman’ın kızı olarak tanıdık… Babasının vefatının ardından kısa sürede at sahibi ve yetiştirici olarak kendini kanıtladı… Türkiye Jokey Kulübü asli üyeliğine seçilen bir kaç kadının arasında da yer almayı başardı… Hayatını birleştirdiği şampiyon jokeyimiz Halis Karataş’la birlikte bir çok başarıya imza attı, sayısız zafere ortak oldu. 2009 yılında Begüm Atman meme kanserine yakalandı. Beş yıllık mücadeleden sonra, Begüm Atman Karataş, uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalıktan kurtulamadı ve 29 Mart 2014 tarihinde henüz 48 yaşındayken hayatını kaybetti.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme