Bedelli İçin Kamuoyu Baskısı

Olaylar
İnternette örgütlenen bedelli askerlik grupları, başta köşe yazarları, gazete yöneticileri ve muhabirler olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşları elektronik posta yağmuruna tutuyor. Bedelli askerlik ta...
EMOJİLE

İnternette örgütlenen bedelli askerlik grupları, başta köşe yazarları, gazete yöneticileri ve muhabirler olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşları elektronik posta yağmuruna tutuyor.

Bedelli askerlik tartışmasının yaşandığı her dönemde medya yöneticileri adeta elektronik e-mail tacizi altında bırakılıyor. Son günlerde ise ‘Son sözler ve beklentiler’ başlığı ile gönderilen elektronik postalarda, "Nasıl vergi affı çıkartarak ülkemizde iş ve istihdam sağlayanları rahatlattıysanız. Nasıl öğrenci affıyla binlerce gencimizin yeniden okullu olmalarını sağlayarak mezun olmalarına yardımcı olduysanız. Bizim de hayatımızı devletimize karşı "kaçak" olmaktan kurtaracak ‘bedelli askerlik’ uygulamasını çıkartarak rahatlatmanızı bekliyoruz." ifadeleri yer alıyor.

Bir gazete yöneticisi yaklaşık 2-3 saatlik sürede 44 elektronik posta sildiğini, gelen postaların aynı merkezden gönderildiğini ifade ediyor. Habertürk Gazetesi yazarı Balçiçek İlter de çok uzun zamandır e-mail yağmuruna tutulduğunu söylüyor. Sadece kendisinin değil bütün köşe yazarlarının aynı dertten muzdarip olduğunu belirten İlter sözlerini şöyle sürdürüyor: "Bugüne kadar yalvaran, yardım isteyen, nazikçe isteğini dile getiren bedelli meraklıları işler kötüye gidince birden ağız değiştirdi. Nasıl saldırgan, nasıl ters ve kötü bir üslupla yazıyorlar anlatamam. Sanki suçlusu biziz! Diyeceğim odur ki, ne yalvaracağınız ne de olmadı diye yerin dibine batıracağınız kişiler köşe yazarları değil. Artık bir son verin! Kabak tadı verdi!"

Bugün Gazetesi yazarı Tarık Toros ise bedelli askerlik konusunda binlerce e-mail aldığını anlatıyor. Bazı yazarların bu e-mailler nedeniyle köşesinde e-mail adreslerini yayınlamadığına dikkat çeken Toros, "Bedelli askerlik konusunda e-mail lobicileri aceleci olmamalı. Hemen sonuç almaya çalışmamalı. Unutmasınlar ki, talepleri ilgili yerlere ulaşıyor." diye konuşuyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme