Bayrampaşa ve Pakistan El Ele…

Olaylar
Tarihinin en büyük doğal afeti ile karşı karşıya bulunan kardeş Pakistan halkının dertlerine bir nebze de olsa derman olmak amacı ile ülkemizde başlatılan “Pakistan’a Yardım” kampany...
EMOJİLE

Tarihinin en büyük doğal afeti ile karşı karşıya bulunan kardeş Pakistan halkının dertlerine bir nebze de olsa derman olmak amacı ile ülkemizde başlatılan “Pakistan’a Yardım” kampanyasına gösterilen ilgi yoğun bir şekilde devam ediyor. Bayrampaşa Belediyesi ve Bayrampaşa Kaymakamlığı’nın himayesinde gerçekleşecek olan Kardeşlik Sınır Tanımaz Derneği ve Kızılay Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği ve iki ayrı noktada yapılacak olan yardım kampanyası bugün saat 17.00’de Forum İstanbul’da startını veriyor.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği sosyal yardım ve aktivitelerle üstüne düşen görevi eksiksiz yerine getiren Bayrampaşa Belediyesi; Bayrampaşa Kaymakamlığı ile beraber, himaye ettikleri bir projeye daha imza atıyor. Sel mağduru kardeş ülke Pakistan’a destek vermek için ’’Kardeşlik Sınır Tanımaz Derneği ve Türkiye Kızılay Derneği’nin organize ettiği yardım kampanyası, startını bugün Forum İstanbul Bayrampaşa da veriyor.

Kardeş ülke Pakistan’da ki doğal afetin her ülkenin başına gelebileceğini ifade eden Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, “Doğal afetlerin bir ülkede nasıl yıkımlar sebep olduğunu en iyi biz biliriz.99 yılında yaşadığımız doğal afette nasıl zor günler geçirdiğimizi ülke olarak hala unutmadık… Ateş düştüğü yeri yakıyor hep… Kardeş ülke Pakistan’da ki bu doğal afet orada ki insanları yaşanması çok güç koşullarla baş başa bıraktı. Nasıl kurtuluş savaşımızda Pakistan’da ki kardeşlerimiz bizleri yalnız bırakmayıp yardımlarını esirgememişse,bizlerde bu zor günlerinde kardeşlerimizin yanında olmalıyız diye düşünüyorum ve bu yardım kampanyasının hedefine ulaşacağına yürekten inanıyorum’’ dedi.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme