Bayrampaşa Öğretmenleri Unutmadı

Olaylar
Sümeyye Ezer/on5yirmi5.com Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen "Öğretmenler Günü Yemeği"ne Belediye Başkanı Atilla Aydıner ve eşi Melahat Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ce...
EMOJİLE

Sümeyye Ezer/on5yirmi5.com

Bayrampaşa Belediyesi tarafından düzenlenen "Öğretmenler Günü Yemeği"ne Belediye Başkanı Atilla Aydıner ve eşi Melahat Aydıner, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Cemil Yıldız, Bayrampaşa Müftüsü İzzet Şener, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kırali‘nın yanısıra birçok önemli isim katıldı.

Geceye ilçedeki okullarda görev yapan öğretmenler ve ailelerinin yanı sıra BAYGEM ve Bilim Merkezi gibi eğitim kuruluşlarından yaklaşık bin 500 kişi katıldı.  Gecede Van’da hayatını kaybeden öğretmenler de unutulmadı. Kur’an tilavetinin ardından hayatını kaybeden öğretmenlerimiz ile ilgili slayt izlendi. Slayt gösteriminin ardından sırasıyla Bayrampaşa Müftüsü İzzet Şener, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Kıralı ve AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Cemil Yıldız birer konuşma yaptı.

Gecede son olarak Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner davetlilere hitap etti. Başkan Aydıner, konuşmasında 1981 yılından bu yana kutlanan Öğretmenler Günü’nün önemine dikkat çekti. Van’daki depremde ölen öğretmenlerin kutsal bir görev yaptığını dile getiren Başkan Aydıner, Bayrampaşa ilçe sınırları içindeki öğretmenlerin de önemli bir misyonu yerine getirdiklerini söyledi. Belediye olarak depremin ilk gününden bu yana depremzedelerin yanında olduklarını belirten Aydıner, gündemin hızla değiştiği Türkiye’de Van depremzedeleri ilk gündem maddesi olmaktan çıksa bile ilk günlerdeki gibi halen Van için uğraştıklarını belirtti.

Başkan Aydıner, Belediye olarak en önem verdikleri alanlardan birinin de eğitim olduğunu belirtirken BAYGEM ve Bilim Merkezi gibi kuruluşların ilçe halkı ve öğrenciler için önemli hizmetlere imza attığını söyledi. Bayrampaşa Belediyesi olarak halka götürdükleri hizmetleri de anlatan Başkan Aydıner, öğretmenlere hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Gece Başkan Aydıner’in konuşmasıyla sona erdi.

on5yirmi5.com