Bayramdan sonra kavrulacağız!

Olaylar
Bayramın son günü Türkiye genelinde güneşli geçecek, hava sıcak olacak. Deniz ulaşımını kullanacaklar için Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’nda deniz ulaşamını aksatacak bir durum beklenmiyor,...
EMOJİLE

Bayramın son günü Türkiye genelinde güneşli geçecek, hava sıcak olacak.

Deniz ulaşımını kullanacaklar için Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’nda deniz ulaşamını aksatacak bir durum beklenmiyor, poyraz yarın orta kuvvette esecek.

Ege’de de iki gündür çok şiddetli esen rüzgar yarın kesiliyor, hızını 25-30 km’ye düşürecek.

Batı Karadeniz’deki şiddetli sağanaklar da sona erdi. Bolu, Kastamonu boyunca herhangi bir olumsuzluk yaratacak yağış olmayacak. Ancak bayram ertesi için uyarmak gerekiyor. Çarşamba günü Balkanlar üzerinden çok sıcak hava dalgası gelecek.

Edirne, Balıkesir, Manisa, İzmir, Muğla boyunca sıcaklık 40 dereceye yaklaşacak. İstanbul bile Perşembe ve Cuma 34-35 dereceye çıkacak. Sıcaklık artışı, Ankara, Bolu, Eksişehir çevrelerinde de Perşembeye doğru hissedilecek, buralarda da 35 dereceyi bulacak.

İstanbul’u yine çok sıcak günler bekliyor. Hava yarından itibaren bol güneşli, poyraz bu gece zayıflamaya başlıyor, sıcaklık yarın 30, Perşembe günü 35 dereceye çıkacak.

Ankara’da da sıcaklık artışa geçiyor, Çarşamba günü 32 derece. İzmir’de hissedilen sıcaklık bugün 28 dereceydi, Çarşamba ise 38 derece olacak.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı bulutlu (30)
ANKARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (28)
İZMİR: Az bulutlu ve açık (33)
ADANA: Az bulutlu ve açık (38)
ANTALYA: Az bulutlu ve açık (37)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. (26)
ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (27)
VAN: Az bulutlu ve açık (28)
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (37)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeyi parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyıları aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Pazartesi) Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu, Ardahan ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan ve Kars çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme