Bayramda Hırsızlara Dikkat

Olaylar
Tatile çıkacak kişilerin kapılarının önüne ayakkabı koyması yada evdeki odalardan birisinin lambasını açık bırakmasının hırsızlar için büyük caydırıcılık oluşturduğu belirtildi. Kayseri Emniyet Müdürü...
EMOJİLE

Tatile çıkacak kişilerin kapılarının önüne ayakkabı koyması yada evdeki odalardan birisinin lambasını açık bırakmasının hırsızlar için büyük caydırıcılık oluşturduğu belirtildi.

Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, bayramla birlikte tatile çıkacakları, "Kapınıza ya bir çift ayakkabı ya da evinizin bir lambasını açık bırakın" diyerek uyardı. Bayram ve tatilin kana bulanmaması için şehirlerarası yollarda her 30 kilometrede bir trafik ekibi olacağına dikkat çeken Aydın, geçtiğimiz yıl Ramazan bayramında kaybolan üç çocukla ilgili açıklama yaparak, "Bu konudaki ihbarcı kişilerin gördükleri rüyaları bile değerlendiriyoruz." dedi.

Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, bayramı başka şehirlerde geçireceklerin, trafik kurallarına mutlaka uymalarını ve acele etmemelerini istedi.

Şehir içinde ve şehirlerarası yollarda gerekli tedbirleri aldıklarını hatırlatan Aydın, "Kayseri’den diğer şehirlere giden Kayseri-Ankara, Kayseri-Sivas, Kayseri-Adana, Kayseri-Kahramanmaraş yollarında 30 kilometrede bir bizim trafik ekiplerimiz olacak. Ekiplerimizin amacı vatandaşlarımıza ceza uygulamak değil trafik kurallarını ihlal eden sürücülerimizi uyarmak, onları sağlıklı bir şekilde varacakları noktaya sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktır." diye konuştu.

"Tatile çıkacaklardan evdeki ışıklardan birini açık bırakmalarını istiyorum" diyen Aydın, bazı küçük tedbirlerin önemine işaret ederek, şöyle konuştu: "Evlerinin kapı ve pencerelerini iyice kapatmalarını, komşularına da tembih etmelerini istiyorum. Evlerinin yada kapılarının önlerinde mutlaka bir çift ayakkabı bulundurmalarını istiyorum. Çünkü evlerin büyük bölümü tatile çıkacaktır. Bu hırsızlar için bulunmaz bir fırsattır. Vatandaş tarafından alınacak bu basit yöntem ile bir nebze hırsızlığı önleyebiliriz. Ekiplerimiz özellikle vatandaşlarımızın tatile çıkacağı bol olacağı mahalle ve semtlerde olacak. Bu mahalle ve semtlerdeki ekip sayısını artırıyoruz. Posta kutuları boş bırakılsın. Kapıcılarını mutlaka uyarsınlar. Apartmanların giriş kapıları mutlaka kapalı olması lazım. Apartmanda oturmayanların dışında apartmana giriş-çıkış yapanlara dikkat edilmeli. Mümkünse yabancıların girmesi önlenmeli. Apartmanlardaki kapıcıların apartmanlara girip çıkanlara karşı dikkatli olmaları gerekir."

Bayramda çocuklarını şeker toplamak için gönderecek ailelerin mutlaka çocuklarının gittiği yeri bilmesini isteyen Cuma Ali Aydın, "Kayseri’nin kayıp çocuklarla anılması bizi üzüyor ve çok rahatsız ediyor. Bu Kayserili hemşerilerimizi de rahatsız ediyor. Biz bu çocukların bulunması için her türlü gayreti gösteriyoruz. En ufak delilleri bile değerlendiriyoruz. Bu konuda gelen tüm ihbarları değerlendiriyoruz. Kişiler rüyalarında gördüklerini bize anlatıyor, biz o konuyu da değerlendiriyoruz. Bu konunun gündemde kalması ailelerine de büyük ızdırâp veriyor. Bunun bilinci içerisindeyiz. Şeker toplayacak çocukların aileleri, çocuklarının nereye ve nerelere gideceklerini bilsinler. Çocuklarını kontrol altında bulundurmalarında yarar var." uyarısında bulundu.

CİHAN
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme