Bayramda 1.5 milyon kişi yolda

Olaylar
İstanbul’un otogarlarında ramazan bayramı hareketliliği yaşanıyor. Bayram arifesinde yola çıkmak isteyenler bilet bulamıyor.  Bayram tatili dolayısıyla otobüs firmalarındaki doluluk oranı y...
EMOJİLE

İstanbul’un otogarlarında ramazan bayramı hareketliliği yaşanıyor. Bayram arifesinde yola çıkmak isteyenler bilet bulamıyor. 

Bayram tatili dolayısıyla otobüs firmalarındaki doluluk oranı yüzde 100’e ulaşırken, bayram süresince yurt genelinde yapılacak günlük 30 bin seferle 1.5 milyon yolcunun otobüslerle taşınması hedefleniyor.
Ramazan bayramı için yurt dışına çıkışta otobüs tercih edenlerin sayısı da arttı. Çevre ülkelere otobüs seferleri düzenleyen firmalarda bu dönemde yüzde 30-40 arasında değişen doluluk oranı, Bulgaristan başta olmak üzere Yunanistan, Gürcistan ve Romanya gibi bazı komşu ülkeler için yüzde 100’e yükseldi. 

Bayramı memleketinde ya da sahil bölgelerinde tatil yaparak geçirecek bazı vatandaşlar, hafta sonu yer bulamayacağı endişesi ya da artacak trafik nedeniyle erken gitmeyi tercih ederken, otobüs firmaları da, 17-19 Ağustos tarihleri arasına ek seferler koydu.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, vatandaşları korsan taşıma konusunda uyardı.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme