Başbakan çok karizmatik!

Olaylar
Türkiye’nin son çeyrekteki büyüme rakamlarının düşmesi CNN International’da tartışıldı. Koç Holding şeref başkanı Rahmi Koç, Global Exchange programına konuk oldu. Koç, Türkiye’nin y...
EMOJİLE

Türkiye’nin son çeyrekteki büyüme rakamlarının düşmesi CNN International’da tartışıldı. Koç Holding şeref başkanı Rahmi Koç, Global Exchange programına konuk oldu. Koç, Türkiye’nin yavaşlayan büyüme oranını karşılayamayacağını ve son rakamlardan daha fazla büyümesi gerektiğini belirtti. Rahmi Koç, Suriye ve başkanlık sistemi konularıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Rahmi Koç konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Hükümet ekonomiyi hareketlendirmek için elinden geleni yapıyor. Daha önce söylediğim günü Türkiye’nin nüfusu heryıl yüzde 1.3 artıyor. Her yıl 900 bin kişi piyasaya iş için yöneliyor. Bu kişilerin gıda, giyim, eğitim ve sağlık ihtiyaçları karşılanmalı. Bu nedenle bu kolay bir görev değil. Yavaşlayan büyüme oranını karşılayamayız. Bundan daha fazla büyümemiz gerekiyor. "

"BAŞBAKAN ÇOK KARİZMATİK"
NATO’nun Suriye’ye karşı olan tutumununu da değerlendiren Rahmi Koç, "Hiçbir şekilde NATO’nun ordusunu Suriye’ye sokacağını düşünmüyor. Eğer yaparsa durum patlar ve Ortadoğu ile dünyanın gerikalanı için çok çok tehlikeli olur." dedi.

Son olarak Başkanlık sistemine de değinen Koç Holding şeref başkanı Rahmi Koç,  "Başbakan 3 dönemlik görev süresince oldukça başarılıydı. Çok karizmatik ve harika bir konuşmacı. Başkanlık sistemi Türkiye’ye yardımcı olacaktır. Başkanlığın yetkileri hakkında bazı söylentiler var. Ama hiçkimse tam olarak bunun ne anlama geldiğini bilmiyor. Yani Amerikan sistemi mi, Fransız sistemi mi yoksa ikisinin arasındaki bir sistem mi olacak bilemiyoruz." diye konuştu.

Habertürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme