Olaylar

“Başbakan Benimle Helalleşmez”

Başbakan Erdoğan’ın AK Parti’ye oy verenlere ‘aptal’ dediği için tazminat davası açtığı tiyatrocu Müjdat Gezen “Başbakan benimle helalleşemez… Niye mi? Çünkü Ben de Erdoğan’a dava açtım” dedi. Gezen, “Ben CHP’ye..

“Başbakan Benimle Helalleşmez”

Başbakan Erdoğan’ın AK Parti’ye oy verenlere ‘aptal’ dediği için tazminat davası açtığı tiyatrocu Müjdat Gezen “Başbakan benimle helalleşemez… Niye mi? Çünkü Ben de Erdoğan’a dava açtım” dedi.

Gezen, “Ben CHP’ye oy vermedim, peki şimdi ben de mi aptal oluyorum” diye de sordu.

Videoyu izlemek için tıklayın… 

Sözcü’ye konuşan Müjdat Gezen şunları kaydetti: “Başbakan, siyasilere ve gazetecilere açtığı davaları seçimden sonra geri çekti. Ama bana açtığı 50 bin liralık tazminat davası sürüyor. Ben de ona 50 bin liralık tazminat davası açtım. Çünkü o da Meclis’teki konuşmasında beni kast ederek hakaret etmişti. Benim için ‘Milletin yüzde 60’ı aptal diyenler, aynaya baktıklarında kendi yüzlerini görürler’ dedi. Karşılıklı davalarımız olduğu için Başbakan Erdoğan bana açtığı davayı geri çekmedi… Ayrıca ben CHP’ye oy vermedim. Peki şimdi ben de mi aptal oluyorum”

Müjdat Gezen seçimlerden 4 ay önce, Yılmaz Özdil ve Levent Kırca’yla birlikte Uğur Dündar’ın programına konuk olmuşlardı. Anketlerde AK Parti’ye yüzde 50 çıkmasını espriler yaparak eleştirirken Müjdat Gezen "yüzde 60 çıkması lazım" diyerek Aziz Nesin’in "bu milletin yüzde 60’ı aptal" sözlerine göndermede bulunmuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL