Olaylar

Baronların baronu ölmeye gelmiş

Narkotik polisinin film gibi operasyonuyla yakalanan dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri olan Cumhur Yakut’un ifadesinde "Öleceksem kendi ülkemde öleyim" dediği öğrenildi. Şeker hastası olan ve Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı..

Baronların baronu ölmeye gelmiş

Narkotik polisinin film gibi operasyonuyla yakalanan dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri olan Cumhur Yakut’un ifadesinde "Öleceksem kendi ülkemde öleyim" dediği öğrenildi. Şeker hastası olan ve Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Yakut’un 13 yıl boyunca Irak, İran, Rusya ve Dubai’de saklanmaya ihtiyaç duymadan yaşadıktan sonra hastalığı ile ilgili karamsarlığa düştüğü ve Ocak ayında Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenildi.

Sarıyer’de eşi ve 8 çocuğunun yaşadığı köşke yerleşen Yakut’un Türkiye’ye döndüğünden polisin de haberi oldu. Polis Yakut ailesinin kaldığı villanın yanındaki binayı kiraladı ve kamera ile 24 saat takibe aldı. Ocak ayında başlayan takip geçtiğimiz günlere kadar devam etti. Polis net görüntü alana kadar bekledi. Havaların ısınması ile Cumhur Yakut terasa çıkmaya başladı ve net görüntüler alındı. Cumhur Yakut’u 120 kişilik bir grup ile takibe alan narkotik polisi helikopter destekli baskın yaptı.

Bu baskın erken oldu

ABD’nin en büyük uyuşturucu baronları listesine aldığı Yakut’un "Bu kadar kısa sürede yakalanmayı beklemiyordum. Ben Türk basının abarttığı kadar büyük bir uyuşturucu kaçakçısı değilim. Yakalanan 861 kilo eroinin benimle ilgisi yok" dediği belirtildi.

Stargazete.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL