Baransu 2 MİT’çiyi Polise Şikayet Etti

Olaylar
Gazeteci Mehmet Baransu, takip edildiğinden şüphelenerek polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, sözkonusu 2 kişiyi gözaltına aldı. Mehmet Baransu, olayın ardından Kocasinan Polis Merkez...
EMOJİLE

Gazeteci Mehmet Baransu, takip edildiğinden şüphelenerek polise haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, sözkonusu 2 kişiyi gözaltına aldı.

Mehmet Baransu, olayın ardından Kocasinan Polis Merkezi’ne gelerek ifade verdi.

Baransu, olayı şöyle anlattı: “Bir konferans için kafede biriyle oturduk. Arabamızın arkasında başka bir araba vardı ve o arabadan şüphelendik. Daha sonra arabadaki şahıslar bizi görünce başka arabaya bindiler. Restorana sarışın bir bayan ve bir erkek şahıs geldi. Daha önce erkek olan şahısı Tophane’de ve Yeşilköy civarında görmüştüm, şüphelenmiştim. Korumamla birlikte bu durumu rapor etmiştim. Aynı adamı bugün de görünce açıkçası tedirgin oldum. Çünkü takip edildiğimi düşünüyorum."

Baransu, Uludere ile yazdığı köşe yazılarının ardından ilginç şeyler yaşadığını ifade ederek, “Onun ötesinde beni jandarma PKK’lı diye dinledi. Sahte belgelerle dinledi. Uludere olayları ile ilgili yazılar yazdıktan sonra inanılmaz takipler olmaya başladı" dedi.

Telefonu dinlendiği için kendi telefonunu kullanmadığını söyleyen Mehmet Baransu, “Korumamın telefonuyla 155’i arayarak durumu bildirdim. Daha sonra beni bir polis yetkilisi aradı. Adresi verdim, polis geldi" diye konuştu

Şüphelilerin üzerinden dileme cihazı ve benzer malzemelerin çıktığını belirten Baransu, şöyle konuştu: “Birinin sağ ayakkabısının üzerinden dinleme cihazı çıktı. Değişik veri cihazları çıktı. Neden beni takip ettiklerini, ne yapmaya çalıştıklarını bilmiyorum. MİT’ten de şikayetçiyim. Beni izleyen MİT’çilerin başka olayla ilgili orada bulunduklarını söylediler.”

Ntvmsnbc