Bankaların bu uygulaması çıldırtacak

Olaylar
Kredi kartınız kayıp mı oldu, kartınızın kopyalanma tehlikesi mi var, kartınızı çeşitli nedenlerle kullanamıyor musunuz? Tüm bu sorunlar nedeni ile kredi kartınızı yeniletmek istiyorsanız bu size 10 T...
EMOJİLE

Kredi kartınız kayıp mı oldu, kartınızın kopyalanma tehlikesi mi var, kartınızı çeşitli nedenlerle kullanamıyor musunuz?

Tüm bu sorunlar nedeni ile kredi kartınızı yeniletmek istiyorsanız bu size 10 TL’ye patlayacak.

Banka müşterileri Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerle ekstrelerine yansıyan kart yenileme ücretine tepki gösterdiler.

İşte kart sahiplerinin başına gelenler;

EKSTRE ŞOKU!

"Kredi kartım ile internetten alışveriş yaptıktan sonra bilgisayarımda kötü yazılımlar olduğunu fark edip bankanın müşteri hizmetlerini aradım. Önce kartımı kapattırıp sadece kalan borcumun taksitlerini ödemek istediğimi söyledim. Onlar bana ‘kart kapanınca tüm borç sonraki ekstreye yansıyacak. Ama yeni kart verirsek böyle bir şey olmaz’ dediler. Öğrenci olduğum ve tüm borcu ödeyecek durumum olmadığı için kabul ettim. Sonra ekstre geldi eve baktım 10 TL ‘kredi kart yenileme ücreti’ yansımış. Habersiz alınan bu ücretin iadesini istiyorum"

TÜKETİCİ ÖDEMEK İSTEMİYOR

"Kredi kartım kopyalandı ve bir harcama yapıldı. Bankayla iletişime geçtiğimde harcama yapılan yerin bilgisinin verilemeyeceğini ama itirazın değerlendirileceği söylendi.Kart iptal edildi ve yeni kart için benden ‘kredi kart yenileme ücreti’ tahsil edildi! İş yoğunluğu sebebiyle yasal işlemler için başvuramadım. Uzun bir değerlendirme sürecinden sonra kartımın güvenliğini sağlamakla yükümlü olduğum ve bu borcu ödemem gerektiğini anlatan bir yazı aldım. Borcu ödedim ve bankayı arayarak artık bu bankayla çalışmak istemediğimi bildirdim. Bir süre sonra yoğun mesai saatlerimde arayan bir banka çalışanı kopyalama yoluyla karttan çekilen paranın benden tahsil edilmediğini,ödediğimin kendi harcamalarım olduğunu ve kartı kapattırmamamı; kartın 6 ay açık kalması halinde 50 liralık hediye puan vereceklerini söyledi.Kabul edeceğimi fakat kart ücreti ödeyip ödemeyeceğimi sorduğumda ekstrenize yansırsa arayın iptal edilir şeklinde cevapladı.Kartın açık kalmasını onayladım.Fakat bu ay ekstreme yansıyan kart ücretini ödemek istemediğimi söylediğim banka çalışanı bu ücreti ödemek zorunda olduğumu söylüyor."

KAYIP KARTA YENİLEME ÜCRETİ

"Bankaya kredi kartımı kaybettiğimi bildirdim. Kartın yenilenmesi durumunda; yenileme ücretiyle ilgili telefonda bilgilendirilmemekle beraber, içinde ücreti yazan hiç bir ibareye onay vermediğimi belirtmek isterim. Bankanız ve diğer bankalarda kullanmış olduğum ürünler de dahil hiç bir şekilde kart aidatı, ücreti,hesap işletim ücreti,kart yenileme ücreti gibi kavramlara ödeme yapmayacağımı yinelemek isterim."

ÇALINAN KARTTAN DA ÜCRET TALEBİ

Kapkaççılara kaptırdığım ve hiç kullanmadığım kartlar için kart yenileme ücreti talep etti.

İstanbul’da kapkaç ile çantamı kaybettim ve sonucunda içindeki kredi ve banka kartlarımı iptal ettim. Birkaç tane banka kartı vardı.Bunlardan iki tanesi hiç kullanmadığım banka kartlarıydı. Kartlar yenilendi ancak sonrasında kalabalık yaptığını düşündüğüm için almadım.

Kuryeden teslim almadığım, hiç kullanmadığım ve kapkaç ile benden zorla alınan yani çalınan bu kartlar için banka benden kart başına ‘kredi kart yenileme ücreti’ istedi. "
 

internethaber.com