Bank Asya operasyonu Dumankaya’yı da vurdu

Olaylar
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Hüseyin Önelge’nin yürüttüğü İstanbul merkezli 9 ilde çok sayıda adrese düzenlenen “FETÖ-PDY” yapılanması operasyonunda aralarında Dumankaya Holding yö...
EMOJİLE

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Hüseyin Önelge’nin yürüttüğü İstanbul merkezli 9 ilde çok sayıda adrese düzenlenen “FETÖ-PDY” yapılanması operasyonunda aralarında Dumankaya Holding yöneticilerininde olduğu 140 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Şuana kadar 100 kişinin gözaltına alındığı operasyonlar sürüyor.

BANK ASYA’DAKİ USULSÜZLÜK VE HİMMET TOPLAMA

Bank Asya’daki usulsüzlük ve himmet toplama, terör örgütüne finansman, FETÖ üyeliği ve yöneticiliği, resmi ve özel belgede sahtecilik, kara para aklama suçlarından 140 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

Gözaltına alınanlar arasında Dumankaya İnşaatın Onursal Başkanı Halit Dumankaya ve yönetim kurulu üyeleri Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi, Semih Serhat Dumankaya da bulunuyor. Dumankaya bünyesinde, inşaat şirketlerinin yanı sıra, filo kiralama, sigorta ve plastik sektörürde faaliyet gösteren şirketler de bulunuyor.

İŞADAMLARI GÖZALTINA ALINDI

Mali polis, “FETÖ-Paralel Devlet Yapılanması” kapsamında “terör örgütüne finansman sağlamak ve himmet toplamak” suçlarına karışan çok sayıda işadamını gözaltına aldı.

Gözaltına alınan zanlılar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne getirildi.-Karar

Halit Dumankaya Kimdir?

Uğur Dumankaya Kimdir?

Ayla Dumankaya Pirinççi kimdir?

Semih Serhat Dumankaya kimdir?