Bakanlıktan Beşiktaş için büyük hibe!

Olaylar
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Beşiktaş için İstinye’deki arazisinden vazgeçti, Kara Kartal İETT’nin çok değerli arazisine kondu. İETT arazisini Beşiktaş’a hibe eden Gençlik ve Spor Baka...
EMOJİLE

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Beşiktaş için İstinye’deki arazisinden vazgeçti, Kara Kartal İETT’nin çok değerli arazisine kondu.

İETT arazisini Beşiktaş’a hibe eden Gençlik ve Spor Bakanlığı, Fenerbahçe’nin Kenan Evren Lisesi arazisi için 3 tane okul inşa etmesine göz yumdu. Daha önce Galatasaray adına inşa edilen Türk Telekom Arena stadyumu için tepki gösteren Fenerbahçe’nin bu hibe karşısında nasıl bir tavır sergileyeceği merak konusu.

Geçtiğimiz hafta içinde Türkiye’de yapılacak olan yeni stadyumları açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Beşiktaş için Bakanlığın yaptığı fedakarlığı açıkça belirtti ve İETT arazisini Beşiktaş’a hediye eden müjdeyi verdi.

Sırasıyla; Adana, Eskişehir, Gaziantep, Malatya, Mersin, Samsun, Sivas, Trabzon, Konya, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Hatay, Afyon ve Çorum’da Bakanlık desteğiyle yeni stadyumlar inşa edilecek. Hemen hemen hepsini TOKİ’nin inşa edeceği stadyumlar için kesenin ağzı açılmış durumda.

İETT’YE İSTİNYE’DEKİ DEV ARAZİ VERİLDİ

Bakanlık, Galatasaray için yapılan Türk Telekom Arena Stadı’nın ardından Beşiktaş’ın yeni stadyumu için de hiçbir desteği esirgemedi. Stadyumun sağlıklı bir şekilde inşa edilebilmesi için İnönü Stadı’nın arkasındaki İETT arazisi Beşiktaş’ın hizmetine sunuldu. Bakanlık bu değerli arazinin karşılığında ise İETT’ye İstinye’deki büyük araziyi devretti. Böylece, İETT’ye ait 8 bin metre karelik alan da Beşiktaş Kulübü için yapılacak stadın arazisine dahil oldu.

Galatasaray için 130 milyon Euro’ya mal edilen Türk Telekom Arena, Beşiktaş için satın alınan çok değerli İETT arazisi ve 15 ilde yapılacak yeni stadyumlar için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan hükümet aynı özveriyi Fenerbahçe için göstermedi. Sarı-Lacivertli kulübün çok kez girişimde bulunduğu Kenan Evren Lisesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan bugüne kadar hiçbir somut adım atılmadı.

Ülker Sports Arena’nın arazisi için rüşvet kullandığı iddia edilen Fenerbahçe’nin Kadıköy Belediyesi’ne 50 milyon dolar ödediği çok netken Gençlik ve Spor Bakanlığı bu konu hakkında da sessiz kalmayı tercih etti.

 

 

 

 

 

 

FENERBAHÇE SÖZ VERDİĞİ OKULLARI BİTİRDİ

Kenan Evren Lisesi’nin arazisi için yaptığı girişimler sonuçsuz kalan Fenerbahçe, bu arazi karşılığında 3 tane okul yaptırmak zorunda bırakıldı. Sarı-Lacivertli kulüp Beşiktaş’a hediye edilen arazinin aksine kulübün öz kaynaklarını kullanarak 3 tane okul inşa etti.

Küçükbakkalköy’deki Yeni Kenan Evren Lisesi ve Üsküdar Yavuztürk Mahallesi’ndeki Yavuztürk İlköğretim Okulu’nda eğitim ve öğretime başlanırken Sancaktepe İlköğretim Okulu’nun inşaatı bitme aşamasına geldi.

Haber7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme