Bakanlar Kurulu’nun gündemi dershaneler

Olaylar
Bakanlar Kurulu’nun bugünkü en önemli gündem maddesi, dershanelerin kapatılması konusu. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin de konuyla ilgili bakanlara birifing verecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, der...
EMOJİLE

Bakanlar Kurulu’nun bugünkü en önemli gündem maddesi, dershanelerin kapatılması konusu. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin de konuyla ilgili bakanlara birifing verecek.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dershanelerin kaderinin ele alınacağı Bakanlar Kurulu toplantısı için, Başbakanlık binasına Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile aynı araçta geldi.

Erdoğan’ın, daha önce de kritik konuların görüşüleceği toplantılara, ilgili bakanla aynı araçla geldiği olmuştu. Özellikle de reform paketlerinin ele alındığı kritik toplantılar öncesinde, Başbakan Erdoğan kritik toplantı öncesi ayrıntılı bilgi almak için Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le aynı araçla Başbakanlık’a gelmişti.

Bu arada, yine Bakanlar’a yapılacak sunumda hazır bulunmak ve ayrıntılı bilgi vermek amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin de Başbakanlık binasına geldi.

Yeni Şafak