Bakan Şimşek’in sözleri yanlış yorumlandı

Olaylar
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir televizyon programına katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarının kamuoyunca yanlış algılandığını belirtti. Şimşek’in 10 yıl içinde 357 bin ...
EMOJİLE

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir televizyon programına katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarının kamuoyunca yanlış algılandığını belirtti.

Şimşek’in 10 yıl içinde 357 bin öğretmen atandığı, şu anda birçok branşta öğretmen ihtiyacı bulunmadığı, ihtiyaç olan branşlarda da mezun olmadığını belirterek ”120 bin kadro açığımız var. Fakat yeni yılda aradığımız branşlarda öğretmenimiz de yok” sözlerini hatırlatan Bakan Dinçer, bu sözlerin ”kaliteli öğretmen bulamadığımız için öğretmen atayamıyoruz” diye yansıtıldığına dikkati çekti.

”Bu durum basına yansıdığında Sayın Bakanımızla bir görüşme yaptım” diyen Bakan Dinçer, şunları kaydetti:

”Kendisi de bana demeçlerinin yanlış yorumlandığını anlattı. Ayrıca Sayın Bakan, bu tip genellemeleri yapmayacak tecrübeye sahip bir siyasetçidir. Biz Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet olarak en zor şartlarda çocuklarımızı yarına hazırlayan öğretmenlerimizi rencide edecek hiçbir davranış ve söyleme müsaade etmeyiz. Ve biz görev yapan öğretmenlerimizin niteliğini de kimseye tartıştırmayız.”

AA