Bakan Güler’i de fişlemişler

Olaylar
Aslan Değirmenci’nin haberi 57. Hükümet döneminde BÇG’nin sivil ayağı olarak 28 Şubat’tan hemen sonra devreye giren Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu, İçişleri Bakanı Muammer G...
EMOJİLE

Aslan Değirmenci’nin haberi

57. Hükümet döneminde BÇG’nin sivil ayağı olarak 28 Şubat’tan hemen sonra devreye giren Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kurulu, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile TBMM Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal’ı da fişlemiş.

UTKK, Bakan Muammer Güler’i Gaziantep, AK Parti Milletvekili Oğuz Kağan Köksal’ı ise Adana Valiliği döneminde takibe almış. Muammer Güler’in 28 Şubat döneminde Refah Partililere yakın bir çizgide durduğu belirtilirken, Oğuz Kağan Köksal’ın ANAP’lı olduğu ancak Refah Partililerle temas içinde olduğunun altı çizilmiş.

Etnik faşizm

Her iki isimin de ‘irticacı’ olduğu vurgulanan UTKK raporunda, İçişleri Bakanı Muammer Güler’in Mardinli oluşu da ‘sakıncalı’ olarak görülmüş, ‘Arap’ olduğunun da altı çizilmiş. Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal’ın kayıtlarına ise AK Partili Abdülkadir Aksu ile dostluğu not düşülmüş.

Fişlenmeyen kalmamış

Öte yandan dönemin valilerden Şinasi Kuş, Mustafa Çetin, Hüseyin Atak, Memduh Oğuz, Ahmet Özyurt, Orhan Taşanlar, Şehabettin Harput, Ayhan Çevik, Süleyman Oğuz, Şemsettin Uzun, Cemal Ayman, Yusuf Ziya Göksu ve Ali Fuat Uğur da ‘irtica eğilimli il valileri’ olarak fişlenmiş. Söz konusu valilerinin çoğunun haksız ve hukuksuz başörtü yasağına karşı koyuş sergiledikleri, eşleri ve kızlarının örtülü olduğu belirtilmiş.

Dikkat! Pantolonu ütüsüz

Söz konusu fişlemelerden nasibini alan bazı valilerin pantolonlarına kadar takip edildikleri de raporlar incelendiğinde görülüyor. İlginç fişlemelerde, “Ütüsüz pantolon giyer’, ‘ADD’nin açılışına katılmayacağını bildirdi’,  ‘Kürtlere yakın’, ‘İmam Hatip kökenlidir’, ‘MGK kararlarını gündemine almamıştır’, ‘8 yıllık eğitime karşıdır’ şeklinde ifadelere yer verildiği görülüyor.

Milat
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur