Bakan Bayraktar’dan karakol açıklaması

Olaylar
Bakan Bayraktar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki karakolların yapımına ilişkin sorularını yanıtladı. ...
EMOJİLE

Bakan Bayraktar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki karakolların yapımına ilişkin sorularını yanıtladı.

TOKİ’nin 2008 yılında Genelkurmay, Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı ile karakolların yapımı için protokoller yaptığını hatırlatan Bayraktar, protokoller kapsamında ilk etapta Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı 44, Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı 118 karakolun yapılmasının üstlenildiğini bildirdi.

Bayraktar, “Yani 162 karakol. Bu karakollardan bugüne kadar 98 adedi bitirilip teslim edildi. Orada karakolların yapılması noktasında herhangi bir geri adım atma söz konusu değil, ama arazi şartlarından, yoldan, birtakım diğer sebeplerden dolayı aksamalar var” dedi.

TOKİ’nin karakol yapımında başarılı olması üzerine Milli Savunma Bakanlığı’ndan ilave taleplerin geldiğini belirten Bayraktar, bu sayının 243’e çıktığını ve bunların ihalelerinin süratle yapıldığını, inşaatlarının devam ettiğini açıkladı.

“Kibrit kutusu yapmıyoruz”

Şu anda Jandarma Genel Komutanlığı’nın 157, Milli Savunma Bakanlığı’nın 86 karakol ihalesinin yapıldığını dile getiren Bayraktar, 243 karakoldan 98’inin bitirilip teslim edildiğini söyledi.

Bayraktar, “Kolay bir iş değil bu. Hem teknoloji gerektiren hem de oradaki yerel şartlar, arazi şartları nedeniyle zor yapılan bir inşaat. Müteahhitler de orada gidip fedakar şekilde çalışıyorlar. TOKİ’nin elemanları çalışıyor, Genelkurmay’ın, Jandarma Genel Komutanlığı’nın elemanları yardımcı oluyor. İnşaatlarımız sürüyor. Bu hemen bugünden yarına olacak iş değil ki. Kibrit kutusu yapmıyoruz, karakol yapıyoruz” diye konuştu.

Bayraktar, inşaatların zor şartlar altında da olsa gayet iyi yürüdüğünü, en zor yerlere de gittiklerini vurguladı.

Star
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme