Babahan’dan TGC’ye Odatv Eleştirisi

Olaylar
 Ergun Babahan, Günün Manşeti’nde komploların merkezi haline gelmiş siteyi ödüllendirdiler dedi, Gazeteciler Cemiyeti’ni eleştirdi. 24’te Seda Selek’in sunduğu Günün Manşe...
EMOJİLE

 Ergun Babahan, Günün Manşeti’nde komploların merkezi haline gelmiş siteyi ödüllendirdiler dedi, Gazeteciler Cemiyeti’ni eleştirdi.

24’te Seda Selek’in sunduğu Günün Manşeti’nde gazeteci Mahmut Övür ve programın daimi yorumcusu gazeteci Ergun Babahan, Ergenekon davası sürecinde yaşanan tutuklamaları ve Oda TV muhabirinin ortaya attığı, Baykal’a yönelik iddiaları yorumladı.
 
Ergun Babahan, iddialar üzerine Deniz Baykal’ın gazetelere yaptığı açıklamaları da değerlendirdi. Tutuklanan gazeteci Soner Yalçın’ın Baykal’a komplo içerisinde yer almasının sebebinin “Halk TV”nin satışına engel olan Baykal’ı uyarmak, itibarsızlaştırmak olduğunu söyleyen Babahan, konuyla ilgili şunları söyledi;
 
“Halk TV’nin satışı bir kısım medyada hiç yer almıyor, konuşulmuyor. Halk TV, Oda TV’ye devredilmek isteniyordu. Bu konuda zaten ağzı yanmış olan Deniz Baykal buna onay vermiyor. Bunun üzerine taciz iddiası başlıyor, Baykal’ı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bu satışa onay ver mesajı verilmeye çalışılıyor.  Baykal bunu fark ediyor, çevresiyle bunu paylaşıyor, ‘Bana komplo kuruluyor’ diyor.  Asıl utanç verici olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin komploların, karalamaların merkezi haline gelmiş, gazetecilerin özel hayatlarını fişleyen, şantajlara alet olan bir siteye “Yılın Haber Sitesi” ödülü vermesidir. Bu kadar itibarsız bir basın kuruluşu olabilir mi? Dünyanın her yerinde adamı tefe koyarlar. O kadar itibarsız ki kimse dönüp cemiyete sormuyor bile.”

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme