Aziz Yıldırım’ın Metris’te İlk Günü

Olaylar
Geçen pazar sabahı gözaltına alınan ve tam bir hafta sonra tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, önceki gün Metris Cezaevi’ne konuldu. Gece saatlerinde Metris’e ulaşan Yıldırım bura...
EMOJİLE

Geçen pazar sabahı gözaltına alınan ve tam bir hafta sonra tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, önceki gün Metris Cezaevi’ne konuldu.

Gece saatlerinde Metris’e ulaşan Yıldırım burada akşam yemeği yedi. Daha sonra şike davasından gözaltına alınan diğer şüphelilerin kaldığı A17 koğuşuna gönderildi..

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın 8 gündür süren adliye-hastane arasındaki serüveni önceki gün saat 19:15’te sonuçlandı ve Yıldırım’ın son durağı Metris Cezaevi oldu.

Geçtiğimiz pazar günü sabah saat 07.00’de evinde gözaltına alınan Aziz Yıldırım, 8 gün boyunca önce emniyette tutuldu. 4 günlük gözaltı süresi bittikten sonra savcılık tarafından sorgulandı. Daha sonra ise 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin karışısına çıktı. Burada da iddialara cevap verdi.

Mahkeme ise saat 19:15’te Yıldırım’ın tutuklanmasına karar verdi. Bütün bu işlemlerin yapıldığı 8 gün boyunca ise Yıldırım sağlık sorunları bir çok kez hastaneye kaldırıldı. Hatta önceki gün hakkında verilen tutuklama kararı bile hastanede olduğu için yüzüne karşı okunumadı.

Avukatlarına, hakim tarafından alınan karar tebliğ edildi ve saat 21.30’da Yıldırım tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Sivil araçla nakledildi

Yıldırım, Metris’e sivil araç ile getirildi. Getirildikten sonra cezaevinde resmi kayıt işlemi yapıldı. Bu sırada kendisine aç olup olmadığı soruldu ve pazar günü cezaevinin mönüsünde bulunan yemek ikram edildi. Mönüde ise ezogelin çorba, zeytinyağlı barbunya ve pirinç pilavı vardı. Yıldırım daha sonra şike soruşturmasından haklarında tutuklama kararı verilen 15 şüphelinin kaldığı A17 koğuşuna götürüldü.

Koğuşta yerlerde yatıyorlar

Koğuş kalabalık olduğu için 6 tutuklu yere kurulan yataklarda uyudu. Sabah saatlerinde ise yine aynı davadan tutuklu bulunan Olgun Peker, Silivri Cezaevi’ne nakledildi. Bugün ise Metris Cezaevi’nde yeni düzenleme yapılacak ve tutuklu sanıklar yeni koğuşlarına yerleştirilecek.

Kapıda iki ambulans bekliyor

Cezaevinde Aziz Yıldırım için özel bir uygulama yapılmıyor. Kurallar kapsamında sağlık kontrolü yapılıyor. Metris Cezaevi’nde 2 adet ambulans bulunuyor. Bu ambulanslar cezaevinde sağlık sorunu yaşayabilecek tutuklular için bekletiliyor. Ayrıca sağlık ekibi de bulunuyor. Sağlık personeli 24 saat üzerinden çalışıyor. Aziz Yıldırım’ın bir şikayetçi olduğunda hemen kontrol ediliyor. Ancak dün Yıldırım’ın sağlığında acil bir durum yaşanmadı.

Haftalık harçlık 250 TL

Yıldırım ve şike suçundan tutuklanan diğer isimler, Metris Cezaevi kurallarına uymak zorunda. Bu kurallar içinde ise harçlık da bulunuyor. Bütün tutuklulara haftalık olarak en fazla 250 TL harcamalarına izin veriliyor. Bir bakıma harçlıkları 250 TL.

İlk işleri TV almak oldu

Tutuklular daha yüksek miktarda para taşıyamıyor. A17’de kalan ve şike operasyonunda tutuklulanan diğer sanıklar önceki gün kendi aralarında para toplayarak televizyon aldı.

Gardrobunda bunlar olacak

Bunun dışında tutukluların uyması gereken bir başka konu ise kıyafetle ilgili. Cezaevi kurallarına göre Aziz Yıldırım ve diğer tutuklular, tutukluluk halleri boyunca dolaplarında sınırlı sayıda kıyafet bulunabiliyor. Bunlar: 4 pantolon, bir eşofman, 4 gömlek, 4 iç çamaşırı, 4 çorap, 1 havlu, 1 bornoz, 1 terlik, 3 tişört ve 1 ayakkabı. Telefon görüşmesi ise izne bağlı ve haftada sadece bir kez görüşebilecekler.

Vatan

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur