Aytaç Durak Tutuklandı!

Olaylar
çişleri Bakanlığı tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ‘ihaleye fesat karıştırmak, devlet malını zarara uğratmak, resmi belgeyi gizlemek ve kamu ...
EMOJİLE

çişleri Bakanlığı tarafından Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak ‘ihaleye fesat karıştırmak, devlet malını zarara uğratmak, resmi belgeyi gizlemek ve kamu malını kendi çıkarı için kullanmak” iddiasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden 28 Mart 2010’da uzaklaştırılan Aytaç Durak’ın 2006 yılında Seyhan ilçesi Menekşe köyünde yarısı özel şahsa ait 13 dönümlük arsayı, ihaleyle damadına verdiği iddia ediliyordu.

Aytaç Durak, bu iddia üzerine eski genel sekreter Hasan Gülşen, eski belediye hesap işleri daire başkanı Selçuk Özkök ve damadı Bekir Cavcav’ın da aralarında bulunduğu 12 kişi ile sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı.

Savcılık tarafından ifadeleri alınan Aytaç Durak, damadı Bekir Cavcav, eski genel sekreter Hasan Gülşen ve Atilla Kuzucu, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken 9 kişi serbest bırakılmıştı.

Mahkeme heyeti, Aytaç Durak ile damadı Bekir Cavcav, eski genel sekreter Hasan Gülşen ve Atilla Kuzucu’nun tutuklanmalarına karar verdi.