Aygün: Savcıya ifade vereceğim

Olaylar
PKK’nın serbest bıraktığı CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılma olayına ilişkin yarın savcılığa giderek ifade vereceğini söyledi. Serbest bırakıldıktan sonra yorgun olduğu için karak...
EMOJİLE

PKK’nın serbest bıraktığı CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılma olayına ilişkin yarın savcılığa giderek ifade vereceğini söyledi.

Serbest bırakıldıktan sonra yorgun olduğu için karakolda ifade vermediğini belirten Aygün, "İlçe gezilerime kaldığım yerden devam edeceğim" diye konuştu.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, temaslarda bulunduğu Ovacık ilçesinde PKK’lılar tarafından kaçırılmıştı.

Yaklaşık 48 saat sonra serbest bırakılan Hüseyin Aygün, bırakılması yönündeki talimatın PKK yöneticilerinden Bahoz Erdal’dan geldiğini dile getirdi.

PKK’lıların dağdan inmek istediklerini vurgulayan Aygün, “Benimle muhatap olan 18-25 yaş arası oluşan 6-7 kişilik grup, evlerine geri dönmek istiyor. Bu anlamsız savaşın bitmesini istiyor” dedi.

Kendisinden bağımsız siyaset yapmalarını istendiğini aktaran Aygün, “Akan kanın durması için özellikle CHP’den ve benden daha çok emek ve çaba beklediklerini ifade ettiler” diye konuştu.

Ntvmsnbc
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme