Aygün, örgütün propagandasını yaptı

Olaylar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terör örgütü tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılmasını değerlendirirken, "CHP, TBMM’ye yönelik olağanüstü...
EMOJİLE

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terör örgütü tarafından kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılmasını değerlendirirken, "CHP, TBMM’ye yönelik olağanüstü toplantı çağrısını geri çekmeyerek dik duramamıştır" dedi. Vural, Aygün’ü de, terör örgütünün propagandasını yapmakla eleştirdi.

Eyleme alet oldu

Vural,  Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, CHP’li Aygün’ün serbest kalmasından dolayı ailesine ve CHP’ye, "geçmiş olsun" dileklerini iletti. CHP’nin TBMM’yi olağanüstü toplantıya çağırmasını, "CHP, TBMM’ye yönelik olağanüstü toplantı çağrısını geri çekmeyerek dik duramamıştır" sözleriyle değerlendiren Vural, "Bölücü terör örgütü PKK maalesef kendi siyasi amaçlarına yönelik bir propaganda oluşturması yönünde siyasi partileri yönlendirmeye devam etti. Sayın Aygün’ün kaçırılmasının siyasi bir propaganda olduğu ortaya çıktı. PKK terör örgütü, siyasi propaganda ve siyasi partileri yönledirmek amacıyla bu eylemi yapmış olmakla birlikte bu eyleme alet olmak da kabul edilebilir bir konu değildir" diye konuştu.
"Örgütü ‘3-5 genç’ diye şirin göstermek, ‘tek amaçlarının eve dönmek olduğunu’ söylemek suretiyle PKK terör örgütünün yaptıklarını aklamak, terör örgütü propagandası yapmaktan başka bir anlam taşımıyor" diyen Vural, şunları söyledi:

Meclis’te Dersim milletvekili yok

"Milletvekili propagandaya alet olmaktan öte kendisi propaganda yapmıştır. ’Dersim milletvekiliyim’ diyor. Beyefendi beyefendi, sen Tunceli milletvekilisin. TBMM’de Dersim milletvekili yok, Tunceli milletvekili var. Onların şerefli oylarıyla seçilmiş milletvekilleri var. Bu böyle bilinecek. Dağa kaçıran terör örgütü mensuplarının CHP’nin politikalarını olumlu bulduklarını ifade ediyorlar. Diğer partiler de katkı sağlasınmış. Yani bölücü terör örgütü PKK, BDP’nin dışında partileri de kontrol etmek ve yönlendirmek istiyor. Milletvekilini kaçırmış, örgüte karşı dik duramayanlar bölücü terör örgütü PKK’nın propagandalarına alet olduklarını görmeleri gerekiyor

Milliyet