Ayasofya Cami olursa AB’ye almayacaklarmış! Kapısında beklemeyin!

Olaylar
AKP Hükümeti bugüne kadar AB hayali uğruna manevi tahribat alanında birçok skandal karara imza attı. Tüm adımlara rağmen AB’ye yaranabilmiş değil. Seçimlere sayılı günler kala AB’den Türki...
EMOJİLE

AKP Hükümeti bugüne kadar AB hayali uğruna manevi tahribat alanında birçok skandal karara imza attı. Tüm adımlara rağmen AB’ye yaranabilmiş değil.

Seçimlere sayılı günler kala AB’den Türkiye kamuoyunu ayaklandıracak skandal bir açıklama geldi.

Avrupa Birliği’nin geçtiğimiz gün yapılan “Müzakereler durdurulsun” oylaması olumlu yönde sonuçlanırken, AB’nin Türkiye’yi yeniden müzakere masasına çağırması için oldukça tepki çeken maddeler önergeye sokuldu.

Türkiye’nin terörle mücadelesini durdurması öncelikle istenirken, bir diğer tepki çeken madde de Ayasofya.

“CAMİYE DÖNÜŞTÜRÜLMESİN”

AP’nin, Türkiye’ye dayattığı hukuksuz maddelerden biri de Ayasofya Camii. Özellikle Türkiye’nin iç meselelerine karışmak için her şeyi yapan Avrupa, bu sefer de Ayasofya’nın statüsü üzerinden dayatma uygulamaya çalışıyor.

Özellikle AP’de oylama sırasında Birleşik Sol Grup tarafından verilen bir değişiklik önergesiyle, AP’nin, “tarihi ve dini yapıt” şeklinde tanımlanan Ayasofya’nın “görüntüsünün değiştirilip camiye dönüştürülmesine karşı” olduğuna dair bir cümle de eklendi.

 

 

 

Kaynak:Milli Gazete

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme