Atlantis’in Son Yolculuğunu Uçaktan Fotoğrafladı

Olaylar
Atlantisi, Florida’daki Kennedy uzay üssünden son uzay yolculuğuna çıkarken, Miami’ye giden bir yolcu uçağı penceresinden de böyle görüntülendi. Tüm dünya Atlantis’in yolculuğunu izl...
EMOJİLE

Atlantisi, Florida’daki Kennedy uzay üssünden son uzay yolculuğuna çıkarken, Miami’ye giden bir yolcu uçağı penceresinden de böyle görüntülendi.

Tüm dünya Atlantis’in yolculuğunu izlerken, Ryan Graff isimli genç de bu önemli ana uçakta tanıklık etti.

Southwest Airlines’a ait uçakta annesiyle yolculuk ederken, Ryan, uzaya fırlatılan Atlantis’i cep telefonuyla görüntüledi.

Uçaktan indikten sonra Graff’ın kardeşi Chad, fotoğrafları Twitter’da paylaştı.

İnternette kısa zamanda yayılan fotoğraflar, 26 binden fazla kez tıklandı. Graff, "Gerçekten büyük bir şanstı" dedi.

Atlantis son yolculuğuna fırlatıldı

Amerikan  mekik programının son seferine çıkan Atlantis uzay mekiği, birkaç saniyelik gecikmenin ardından fırlatıldı. Cape Canaveral hava üssünden Uluslararası Uzay İstasyonu’na (UUİ) doğru son seferine çıkan mekikte, biri kadın dört astronot bulunuyor.

Atlantis, bu son uçuşunda Uluslararası Uzay İstasyonu’na bir yıllık malzeme götürüyor. Son seferin ardından, filonun üç mekiğinin Amerikan müzelerine kaldırılmasıyla ABD, yeni uzay aracını devreye sokacağı en az 4 ya da 5 yıl süreyle, Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronotlarını göndermek için Rus Soyuz füzelerine bağımlı kalacak.

Haber Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme