Atama kararları

Olaylar
Başbakanlık ile Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma ve Orman ve Su İşleri bakanlık...
EMOJİLE

Başbakanlık ile Başbakan Yardımcılığı, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Milli Savunma ve Orman ve Su İşleri bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Başbakanlığa bağlı Rize İl Müftülüğüne İsmail Yalçın atandı.

Başbakan Yardımcılığına bağlı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşaviri Hamza Taşdelen getirildi.                                                                         

Adalet Bakanlığına bağlı Teftiş Kurulu Başkanlığına, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başmüfettişi Vedat Ali Tektaş, Eğitim Dairesi Başkanlığına, Ankara Hakimi  İbrahim Şahin,  Strateji Geliştirme Başkanlığına, Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Alpaslan Azapağası, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına, Akyurt Hakimi  Servet Gül, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına, Danıştay Tetkik Hakimi Birol Terlemez tayin edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Bedri Ünal, Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcılığına Bakanlık Müşaviri Şuayıp Tunçal, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Bakanlık Müşaviri Faik Yıldırım,  Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Zeynel Abidin Koç,  Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Mehmet Akif Bildirici, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne İsmail Kılıç, Bakanlık Müşavirliğine Ayşe Pehlivan atandı.

Yine aynı bakanlığa bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Ümit Güner,  Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbaki Aydın, Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Karadeli, Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sait Mızraklıdağ,  Bartın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Orhan Külekçi, Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Osman Çizmeci,  Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Çitil,  Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erhan Güngör  ve Bakanlık Müşaviri Süleyman Dinçer başka görevlere atanmak üzere bu  görevlerinden alındı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı  Ardahan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Hasan Şanlı Şanlıurfa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne Elazığ Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Müfettişliklere, Müfettiş Yardımcıları Mahmut Mustafa Hanefioğlu Ümit Poyraz, Yasin Göven, Osman Nuri Özkök, Mustafa AKçelik Ahmet Ersan Demir ile Erinç Çetinkaya, Bakanlık Müşaviliğine Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney  tayin edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı  Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Remzi Uslu atandı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı    Manisa Milli Eğitim Müdürlüğüne Recep Dernekbaş, Bakanlık Müşavirliğine, Strateji Geliştirme Başkanı Nurettin Konaklıi Strateji Geliştirme Başkanlığına Veysel Erdel  Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Turgut Özbek   getirildi.

Milli Savunma Bakanlığına bağlı Bakanlık Müşavirliğine Sedat İlhan Güldoğan tayin edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı, Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcılığına, 5. Bölge Müdürü (Ankara) Murat Acu,  Orman Genel Müdürlüğünde açık bulunan Trabzon Orman Bölge Müdürlüğüne Mümin Döngez Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğüne Alpaslan Altındaş, Isparta Orman Bölge Müdürlüğüne İsmail Tüfekçi atandı.