Assange’ın Hayatı Film Oluyor

Olaylar
ABD başta olmak üzere pek çok devletin gizli diplomatik yazışmalarını ele geçirip yayımlamaya başlayan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange, beklendiği üzere film prodüktörlerinin ilgisini çekti...
EMOJİLE

ABD başta olmak üzere pek çok devletin gizli diplomatik yazışmalarını ele geçirip yayımlamaya başlayan WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange, beklendiği üzere film prodüktörlerinin ilgisini çekti.

 

Amerikan HBO ve Universal firmaları Assange’ın başından geçenlere ilişkin sinema ve televizyon filmi çekmek için hazırlıklara başladı. HBO’nun projesi, Assange’ı ve belge açıklama sürecini yakından izleyen New Yorker dergisi muhabiri Raffi Haçaduryan’ın notlarına dayanıyor. HBO projesine BBC de finansman ortağı olarak katılıyor.

 

İkinci projeyse Sundance Film Festivali’nde açıklandı. Oscar ödülü sahibi yöetmen Akex Gibney tarafından çekilecek belgesel, Assange ve WikiLeaks’in yakın tarihini beyaz perdeye taşıyacak.

Halen İngiltere’de ev hapsinde tutulan Julian Assange, cinsel taciz suçlamasıyla İsveç’te hakkında çıkarılan tutuklama emri ertesinde İngiltere’nin hakkında vereceği iade duruşmasının sonucunu bekliyor.

 

Aynı zamanda otobiyografik bir kitap üzerinde çalıştığını da açıklayan Assange, WikiLeaks’in finansmanı için kullanmak üzere kitabın yayın haklarını şimdiden 1.3 milyon dolara sattı.

 

Ntvmsnbc

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme