Aslı ile Gamze, 1500’de finale koştu

Olaylar
Bayanlarda, 1500 metre yarı finallerinde mücadele eden Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut, finale yükselmeyi başardı. Olimpiyat Stadı’nda yapılan seçmelerde Aslı ilk seride piste çıktı. 12 atlet...
EMOJİLE

Bayanlarda, 1500 metre yarı finallerinde mücadele eden Aslı Çakır Alptekin ve Gamze Bulut, finale yükselmeyi başardı.

Olimpiyat Stadı’nda yapılan seçmelerde Aslı ilk seride piste çıktı. 12 atletin yarıştığı serinin son turuna kadar ön grupta yer alan milli atletimiz, son turdaki atakla liderliği ele geçirdi. Temposunu çok iyi ayarlayan Aslı Çakır Alptekin, 4:05.11’lik derecesiyle serisini ilk sırada tamamladı. Rus Ekaterina Kostetskaya 4:05.32 ile ikinci, ABD’li Morgan Uceny de 4:05.34 ile üçüncü sırayı aldı.

19 yaşındaki Gamze Bulut ise baştan sona önde olduğu ikinci seride ikinci olarak finale çıktı. Genç sporcu, zorlu rakiplerinin arasından sıyrılarak rahat bir şekilde final biletini aldı. Gamze finişe 4:01.18’le gelerek, kariyerinin en iyi derecesine imza attı. Bu seride ilk sırayı 4:01.03 ile Etiyopyalı Aregawi alırken, Rus Tatyana Tomashova 4:02.10 ile üçüncülüğü elde etti. Genel klasmanda Gamze Bulut 2’nci, Aslı Çakır Alptekin 11’inci oldu. Bayanlar 1500 metre finali, yarın 22.55’te koşulacak.

Öte yandan Londra’da, bayanlar uzun atlama elemelerinde finalde yarışacak olan atletimiz Karin Melis Mey’in ısındığı sırada belinde spazm meydana geldiği ve çabalara rağmen finale çıkamadığı belirtildi.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme