Arınç’tan Aysel Tuğluk’a canlı yayında yanıt

Olaylar
Arınç, Aysel Tuğluk’un PKK’lılarla çekilen fotoğraflarına da değinerek "Bu görüntülerden dolayı Tuğluk’u affetmiyorum" diye konuştu. AYSEL TUĞLUK KANALI ARADI Bağımsız Diya...
EMOJİLE

Arınç, Aysel Tuğluk’un PKK’lılarla çekilen fotoğraflarına da değinerek "Bu görüntülerden dolayı Tuğluk’u affetmiyorum" diye konuştu.

AYSEL TUĞLUK KANALI ARADI

Bağımsız Diyarbakır Milletvekili Aysel Tuğluk’un kanala telefon açarak, ‘O beş genci biz getirseydik, silahlarını bıraktırsaydık, devlet nasıl karşılayacaktı? Acaba bir çözümü var mıydı?’ şeklindeki sorusuna Arınç, canlı yayında cevap verdi:

SİZİ AFFETMİYORUM

‘Aysel Hanım! Sayın Aysel Tuğluk, madem beni dinliyorsunuz, size ne kadar saygı duyduğumu, sizinle bazı konularda neler konuştuğumuzu bilirsiniz. Ama bu görüntüler sebebiyle sizi affetmiyorum. Ancak özür dilediğiniz takdirde sizi affederim. Siz kardeşim deyin gerilla deyin evladım deyin ne derseniz deyin. Eylemden gelen eyleme giden sırtında silahı olan o insanlar kucaklaşamazsınız. Sorduğunuz soru bana Habur’da yaşanan bir olayı anımsattı. Habur’dan gireceklerdi.Türkiye’ye dönüyoruz TCK 211’den yararlanmak istiyoruz diyeceklerdi. Çünkü bizim de beklentimiz o yöndeydi. Ve serbest bırakılacaklardı annelerine babalarına evlatlarına kavuşacaklardı. Fakat sizin de istemediğiniz bazı eller devreye girdi onlar propagandaya yöneldiler. İmralı’nın emriyle geldiklerini söylediler. Sonra başlarına gelenleri biliyorsunuz. Bu arkadaşlarınızı siz getirseydiniz ‘Arkadaşlarınızı diyorum’ çünkü siz o gözle görüyorsunuz. Eğer hiç bir eyleme karışmamış olsalardı onlar da bundan yararlanmak istediklerini söyleselerdi serbest kalıp Ankara’da sizinle beraber olabilirlerdi. Ama eyleme karışmışlarsa mutlaka yargılanılar bu kadar ucuz değil bu işler. Aysel Tuğluk’u bu olaydan dolayı affetmiyorum. Ama siyasi yasak getirildince ne kadar üzüldüğümü kendisine söylemiştim " dedi.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme