Aralarına fitne girmez

Olaylar
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Herkes müsterih olsun, hayatta gördüğüm birbirine en düşkün iki dost, sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’dür. Onların arasına ...
EMOJİLE

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Herkes müsterih olsun, hayatta gördüğüm birbirine en düşkün iki dost, sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’dür. Onların arasına fitne girmez” dedi.

Bağış, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nca, Bostancı Green Park Otel’de düzenlenen iftara katıldı.

Bağış, Türkiye’nin gerçekten farklı bir noktaya geldiğini belirterek, bugün kişi başına düşen geliri 9.5 yılda 3 katı artırabilen başka bir ülke olmadığını söyledi.
”Ama bütün bu başarıların arkasında eğer tek bir sır varsa, tek bir formül varsa bu işin tılsımı, bu ülkenin istikrarıdır” diyen Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Şimdi demokratik yollarla mücadele etmekten artık umudunu kesen birtakım çevreler farklı yöntemler uygulamaya başladılar. ‘Acaba istikrarı bozarsak Türkiye’de bu kalkınma hızını durdurabilir miyiz?’ diye bir çaba içerisine girdiler. O istikrarı bozabilmek için de sanki, sayın Cumhurbaşkanımızla Başbakanımız arasında bir tatsızlık ortaya çıkarabilir miyiz arayışı içine girdiler. Herkes müsterih olsun, hayatta gördüğüm birbirine en düşkün iki dost, sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’dür. Onların arasına fitne girmez. Onların arasındaki kardeşlik hukuku, onların arasındaki dayanışma, onların arasındaki dostluk fitne kaldırmaz. Onun için ben bu fitneci başlarına diyorum ki, o dostluk fitne savarlarla örülmüştür. Hiç uğraşmayın, hiç çabalamayın. Allah’ın izniyle onlar omuz omuza verirler, bu ülkeyi zenginleştirmeye devam ederler. Hiç kimse kendine vazife çıkarmaya kalkmasın. Mücadele yapacaklarsa, hodri meydan, sandıklar ortada. Vatandaşımıza eğilsinler, vatandaşımızın derdiyle dertlenmeyi denesinler. İnsanlarımızın sorunlarına sahip çıksınlar.”

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme