‘Ankaralı Namık’ hayatını kaybetti

Olaylar
Alınan bilgiye göre, 39 yaşındaki Uğurlu, Kuzey Ankara TOKİ blokları 15. etapta 7. katta bulunan evinin balkonundan henüz belirlenemeyen bir nedenle düştü. Olay yerine çağrılan ambulansla Dışkapı Yıld...
EMOJİLE

Alınan bilgiye göre, 39 yaşındaki Uğurlu, Kuzey Ankara TOKİ blokları 15. etapta 7. katta bulunan evinin balkonundan henüz belirlenemeyen bir nedenle düştü.

Olay yerine çağrılan ambulansla Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Uğurlu’nun hayatını kaybettiği bildirildi.

Uğurlu’nun hastaneye gelen yakınları ölüm haberini alınca sinir krizi geçirdi.

‘Ankara’nın bağları’ ile tanınan Namık Uğurlu kimdir?

Gerçek ismi Namık Uğurlu olan sanatçı Ankaralı Namık ilk dönemlerde ise “Sazcı Namık”, “Ayarcı Namık” lakapları ile anılmıştır. Ankaralı Namık aslen Çankırı Kurşunlu İlçesi Yeşilöz Köyü nüfusuna kayıtlıdır. 6 yaşına kadar Altındağ’da büyümüş ve 6’lı yaşlarda saz çalmaya başlamış ve o dönemlerde düğün ve gazinolarda sahne almıştır.

Ankaralı Namık özellikle “Arabada 5 evde 15”, Şişeler, İstanbul Hovardası, Çiçeğim, Gelin mi Oldun, Gözlerin Aklımda Kaldı, Hadi Çık da Gel, Kafam Bozuk, Layık Değilim, Yozgatlım, Yürü Yürü, Oğlumun tabancası ve Ankaranın Bağları parçaları ile müzik severlerin büyük beğenisini kazanmayı başarmıştır.