Ankara’daki patlama dünya gündeminde

Olaylar
Ankara Tren garı yakınlarında meydana gelen terör saldırına dünyadan kınama ve taziye mesajları yayınlandı. Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland saldırıyı kınadı Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorb...
EMOJİLE

Ankara Tren garı yakınlarında meydana gelen terör saldırına dünyadan kınama ve taziye mesajları yayınlandı.
Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland saldırıyı kınadı

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Ankara Tren Garı civarında düzenlenen saldırıyı kınadı.

Jaglang Twitter hesabından yayınladığı mesajda, ‘Ankara’daki barışçıl gösterilere düzenlenen barbar saldırıyı kınıyorum. Toplanma özgürlüğü demokrasinin temel bir direğidir’ ifadelerine yer verdi.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ankara’da meydana gelen patlama sonucunda hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yayımlanan mesajda Aliyev, patlama sonucunda çok sayıda insanın hayatını kaybetmiş olmasından son derece sarsıldığını bildirdi.

Saldırının kendilerini son derece öfkelendirdiğini belirten Aliyev, şu ifadeleri kullandı:

‘Terörün tüm şekillerine karşı hep birlikte mücadeleyi zaruri görüyoruz. Yaşanan facia nedeniyle kederinizi paylaşıyor, size, hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına, kardeş Türk halkına kendim ve Azerbaycan halkı adından taziye dileklerimi iletiyor, yaralılara şifa diliyorum.’
Pakistan, Ankara’da meydan gelen ‘saldırıyı’ şiddetle kınadı

Pakistan, Ankara’da meydana gelen ‘bombalı saldırıyı’ şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Ankara Tren Garı yakınlarında meydana gelen ‘bombalı saldırının derin üzüntü ile öğrenildiği’ belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

‘Pakistan, 30 kişinin hayatını kaybettiği ve birçok kişinin yaralandığı bu saldırıyı mümkün olan en güçlü anlamda şiddetle kınamaktadır. Kardeş Türk halkına ve Türkiye’ye en içten dileklerimizle başsağlığımızı iletmekte ve bu iğrenç saldırı sonucu yaralananların bir an önce sağlığına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Pakistan, terörün her türlüsünü şiddetle kınamakta olup, kardeş Türk ulusunun teröre karşı mücadelesine de sonuna kadar destek olmaya ve dayanışma içerisinde kalmaya devam edecektir. Türkiye’nin kendine özgü sorunları çözmedeki kararlılığı, bu felaketin de üstesinden gelecektir. ‘
Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ankara’da meydana gelen patlama sonucunda hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi.

Kremlin’in resmi sitesinden yayımlanan mesajda Putin, saldırıda hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına taziye dileklerinde bulunarak yaralılara acil şifalar temenni etti.

Putin mesajında menfur saldırıyı düzenleyenlerin ve azmettirenlerin gereken cezayı alacağını ümit ettiğini vurgulayarak, terörle mücadelede Türkiye ile yakın işbirliği yapmaya hazır olduklarını bildirdi.