Ankara’da 11 Gezi eylemcisi gözaltına alındı

Olaylar
Başkentte Taksim Gezi Parkı olaylarına destek için Kennedy ve Dikmen Caddesi’ni trafiğe kapatan göstericiler polisle çatıştı.  Gezi olaylarına destek için Dikmen ve Kennedy Caddesi’nd...
EMOJİLE

Başkentte Taksim Gezi Parkı olaylarına destek için Kennedy ve Dikmen Caddesi’ni trafiğe kapatan göstericiler polisle çatıştı. 

Gezi olaylarına destek için Dikmen ve Kennedy Caddesi’nde toplanan göstericiler barikat kurup yolu trafiğe kapattı. Kennedy Caddesi’ndeki göstericilere tazyikli suyla müdahale eden polis, Dikmen Caddesi’nde topladıkları parke taşlarını kendilerine atmaya hazırlanan gruba da müdahale etti.

Olayların ardından Kennedy Caddesi’nde maskeli bir kişi, Dikmen Caddesi’nde de 10 kişi gözaltına alındı.   

 

2 Polis yaralandı

Öte yandan, Eskişehir’de 2 Haziran’da “Gezi Parkı” protestoları sonrasında henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darbedilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün ardından Hatay’da gösteri yapan ve polise taşlı saldırıda bulunan gruba polis müdahale etti.

Armutlu Mahallesi, Çekmece Caddesi girişi ve Armutlu semt pazarı yanında polisin müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan göstericiler, Gündüz Caddesi’nde tekrar toplandı. Göstericiler, polise taş, bazı binalardan kiremit, havai fişek, molotof, metal parçaları ve sapanla bilye attı.

Ateş yakıp barikatlar oluşturan gruba polis, biber gazı ve TOMA’yla müdahale etti. Olayda 2 polis memuru atılan taşlardan yaralandı. Akrep aracına da bir mermi isabet etti.

Bu arada ara sokaklara kaçan göstericilerin bulunduğu taraftan güvenlik güçlerinin bulunduğu alana silahla ateş edildiği gözlendi.

AA