Alkol Bağımlılığı Hızla Artıyor

Olaylar
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’de alkol bağımlılarının hızla artmaya başladığını, bunun düşündürücü olduğunu söyledi. Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar’dan Uşak’a hareketind...
EMOJİLE

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’de alkol bağımlılarının hızla artmaya başladığını, bunun düşündürücü olduğunu söyledi.

Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar’dan Uşak’a hareketinden önce gazetecilerin, Danıştay’ın ‘Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’ndeki bazı maddelerin yürütmesinin durdurulması yönünde verdiği karara ilişkin sorularını cevaplandırdı. Eroğlu, "Danıştay’ın alkollü içki satışıyla ilgili yönetmeliğin bazı maddelerinin yürütmesini durdurmasıyla ilgili olarak, şu anda hastanelerde alkol bağımlıları hızla artmaya başladı. Bunlar ülkemiz açısından gerçekten düşündürücü hususlar. Bunları hepimizin dikkate alması gerekir. " dedi. Eroğlu, Hükümet olarak mahkemelerin verdiği kararlara saygılı olduklarını ve mahkeme kararlarını uyguladıklarını söyledi.

Alkol bağımlılığı nedeniyle hastanelerde tedavi görenlerin sayısında artış olduğunu belirten Eroğlu, içkinin bütün kötülüklerin anası olduğunu belirtti. Bilhassa son zamanlarda, çocuk yaşlardaki gençlere kadar içki müptelasının yaygınlaşmaya başladığını aktaran Eroğlu şunları ifade etti: "Bu da gençlerin geleceği açısından, gelecek nesiller açısından uygun değil. Bunları dikkate almamız gerekir. İçki ve sigara gibi kötü alışkanlıklar önlenmesi gereken hususlar. Bunlara herkesin yardımcı olması lazım. Hiç kimse herhalde gençlerin sigara ve alkol müptelası olmasını istemez. Bakın şu anda hastanelerde alkol bağımlıları hızla artmaya başladı. Bunlar ülkemiz açısından gerçekten düşündürücü hususlar. Bunları hepimizin dikkate alması gerekir. Gelecek nesiller açısından bunu iyi düşünmemiz gerekir. "

Bakan Eroğlu, daha sonra açılışlar ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere Uşak’a gitti. 

CHA