Ali Ağaoğlu serbest mi bırakıldı?

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan ünlü işadamı Ali Ağaoğlu’nun, sabah saatlerinde adliyeye sevk edilmesinin ardından serbest bırakıldığı duyurulmuştu. Ancak, Ağaoğlu’nun yakınlarının sevinci kısa sürdü. Ağaoğlu’nun avukatı bir açıklama yaptı ve ”Süreç devam ediyor” dedi.

Ağaoğlu Grup CEO’su Hasan Rahvalı ve işadamı Ali Ağaoğlu’nun avukatı Adnan Kılıç Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Hasan Rahvalı, Ağaoğlu’nun savcılıkta ifade verdiğini belirterek, “Şu anda ifade tamamlandı ama henüz bir bilgi yok. Yanlış bir bilgi paylaşmış olmayalım. Temennimiz serbest bırakılmasıdır” dedi.

Avukat Adnan Kılıç ise “Ali Bey savcılıkta ifadesini verdi, süreç devam ediyor. Çok uzun sürmedi” diye konuştu.

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan işadamı Ali Ağaoğlu’nun serbest bırakılmasına karar verildiği iddia edildi. O iddia adliyede Ağaoğlu’nun yakınlarıyla kendilerini uzaklaştırmaya çalışan polisler arasında gergin dakikalara yol açtı.

Ağaoğlu CEO’su Hasan Rahvalı 17 Aralık Operasyonu kapsamında 3 gündür gözaltında olan Ali Ağaoğlu’nun serbest bırakılmasına karar verildiğini ve bunun için işlemlerin başlatıldığını iddia etti.

Ali Ağaoğlu’nun kardeşi Hüseyin Ağaoğlu bugün saat 11:00 sıralarında adliyeye geldi. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı C kapısı önünde bir süre bekleyen Ağaoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtlamadan adliyeye giriş yaptı. Saat 11:40 sıralarında ise Ağaoğlu Grubu’nun CEO’su Hasan Rahvalı, 17 Aralık Operasyonu kapsamında gözaltına alınan işadamı için serbest bırakılma kararının verildiğini, işlemlerin başlatıldığını öne sürdü.

Öte yandan telefonla ulaştığımız Ağaoğlu’nun Avukatı Adnan Uğur Kılıç ise, savcılık sorgusunun tamamlandığını söyleyerek “Bekliyoruz” dedi.