Akdeniz’de Fırtına Gemileri Durdurdu

Olaylar
Tanzanya bayraklı kuru yük gemisi ile Türk balıkçı gemisi, Antalya’nın Gazipaşa ilçesi kıyılarına demir atmak zorunda kaldı. Alınan bilgiye göre, İskenderun’dan Libya’ya gitmekte ola...
EMOJİLE

Tanzanya bayraklı kuru yük gemisi ile Türk balıkçı gemisi, Antalya’nın Gazipaşa ilçesi kıyılarına demir atmak zorunda kaldı.

Alınan bilgiye göre, İskenderun’dan Libya’ya gitmekte olan Tanzanya bandıralı 1789 gros ton ağırlığındaki çimento yüklü Lady Fatima isimli kuru yük gemisi, denizin dalgalı ve rüzgarın da etkili olması nedeniyle Gazipaşa kıyılarına yanaşarak demirledi. Eren Kardeşler isimli balıkçı gemisi de hava muhalefeti nedeniyle Gazipaşa açıklarında demir attı. Gemi kaptanının Gazipaşa Limanı’na sığınmak üzere telsizle bağlantı kurduğu ve izin talep ettiği öğrenildi.

Yetkililer, hava şartlarının normale dönmesinin ardından gemilerin yolculuğuna devam edeceğini bildirdi. 
     
-DOĞU ANADOLU DONUYOR- 
     
Yüksek basıncın etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesi’nde, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle, Bingöl’de 86, Erzurum 24 ve Muş’ta 6 olmak üzeren toplam 116 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdare Genel Sekterliklerine bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışma yapıyor. Ekipler, yolu ulaşıma kapanan köylerde, sağlık durumu ciddi olanları da hastanelere ulaştırıyor.

Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Küllü köyü Necmettin mezrasında enfeksiyon hastası bir kadın, kar üstü araçlarla hastanelere ulaştırıldı. 

  Yetkililer, yol açma çalışmalarının ara verilmeden sürdürüldüğünü belirtti.

Kent merkezlerinde de buzlanma nedeniyle araç trafiğinde zaman zaman aksamalar oluyor. Belediye ekipleri, yol ve kaldırımlarda tuzlama ve kar temizliği çalışması yapıyor. 

Bölge illerinde, gece yaşanan hava sıcaklıkları Erzurum ve Kars’ta eksi 9, Ardahan’da eksi 8, Ağrı’da eksi 6, Iğdır’da eksi 5 ve Erzincan’da 1 derece olarak ölçüldü. 

Bu arada yetkililer, yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basıncın etkisi altına girecek Doğu Anadolu Bölgesi’nde, gece hava sıcaklığında 2-3 derecelik düşüş yaşanacağını, kar yağışının da 4 gün boyunca etkili olacağını bildirdi.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme