Akaryakıtta rekabet kızıştı

Olaylar
Opet, 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde kar marjını düşürerek akaryakıt fiyatlarında indirime gideceğini açıkladı. Opet tarafından yapılan açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme K...
EMOJİLE

Opet, 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde kar marjını düşürerek akaryakıt fiyatlarında indirime gideceğini açıkladı.

Opet tarafından yapılan açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 15 Aralık 2010 tarihli kararı gereğince akaryakıt satışlarındaki promosyon uygulamalarının 31 Ocak 2011 tarihi itibariyle sona erdiği belirtilerek, Opet’in, promosyon kampanyaları ile müşterilerine sağladığı faydayı fiyata yansıtarak devam ettirme kararı aldığı bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Bu karar doğrultusunda opet ve opet bayilerinin toplam kar marjının yüzde 10’una karşılık gelen promosyon maliyetleri ile ilgili tutar, 1 şubat 2011 itibariyle bayilere bildirilen pompa fiyatına indirim olarak yansıtılacaktır.”
 
SHELL&TURCAS PETROL A.Ş AÇIKLAMASI

Shell&Turcas Petrol A.Ş, Ocak ayında şirket dağıtım marjını düşürerek fiyatlarda aşağıya doğru bir ayarlama yaptıklarını belirterek, pazarın da bunu takip etmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendirdi.
Şirketin yazılı açıklamasında, Shell’in tasarruf sağlayan yeni ürünler geliştirerek tüketicinin yanında yer aldığı ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

”2009’dan beri sunduğumuz ve her depoda 1 litreye varan tasarruf sağlayan FuelSave Kurşunsuz 95 benzine ek olarak geçtiğimiz günlerde aynı tasarrufu sağlayan yeni ürünümüz Shell FuelSave Diesel’i de farklılaştırılmış ürün kategorisinde değil, ana ürün olarak tüketicilere sunduk. Shell FuelSave Diesel ürünü 3,34 lira fiyatıyla kendi kategorisindeki en uygun fiyatlı ana ürünlerden ve pazarda da tasarruf sağlayan tek ana ürün. Bu dizel ürün, hem binek hem de ağır vasıta sürücülerine daha fazla ödemeden her depoda 1 litreye varan tasarruf sağlıyor. Günümüzdeki fiyat hassasiyeti düşünüldüğünde bu avantaj çok önemli bir kazanca dönüşüyor. Bu ürünü kullanan sürücüler, yaklaşık 15-20 kilometre daha fazla yol alabiliyor. Bununla birlikte sunmaya devam ettiğimiz sadakat programımız Shell Club Smart ile de müşterilerimize puan ve bunun karşılığında ücretsiz yakıt kazandırmaya devam ediyoruz.”
Ocak ayında şirket dağıtım marjını düşürerek fiyatlarda aşağıya doğru bir ayarlama yapıldığı kaydedilerek, ”Pazarın da bunu takip ediyor olmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyoruz” denildi.  
 
aa

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme