AK Partili Başkan: Karayılan beni istiyor

Olaylar
Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılmasından sonra şimdi de AK Partili bir isimden tartışılacak bir ‘kaçırma’ açıklaması geldi. Fikri ...
EMOJİLE

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırılmasından sonra şimdi de AK Partili bir isimden tartışılacak bir ‘kaçırma’ açıklaması geldi.

Fikri Algül, AK Parti Şemdinli İlçe Başkanı… Algül’ü Türkiye’deki tüm AK Parti yöneticilerinden ayıran bir özelliği var. Hakkâri ve ilçelerinde AK Parti tabelasını, kendi ifadesiyle "canı pahasına" bir tek o asılı tutuyor. Aracına iki kez park halindeyken bomba konulmuş. Parti binası 3 kez yakılmış. AK Parti’den ayrılmazsa öldürüleceğine dair mesajlar aldığını ifade eden Algül şunları söylüyor:

“PKK, son saldırı sırasında kimlik kontrolü yaparken vatandaşlara ‘Aranızda AK Partili var mı?’ diye soruyor. Murat Karayılan’ın talimatı olduğu, ‘O adamı bana getirin. Getiremezseniz vurun’ dediği bilgisini de aldım.”

‘ULUDERE BİZİ ÜZDÜ’
"AK Partili bir Kürt olarak" partisine yönelik eleştirileri de olduğunu belirten Algül, “34 kişinin öldüğü Uludere bizi çok üzdü” diyor.

Haber Türk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme