Ahmet Kaya markası tescillendi

Olaylar
2011 yılında Türkiye Patent Enstitüsü’ne (TPE) yapılan başvuru sonuçlandı. Buna göre artık Ahmet Kaya ismi, kâğıt, karton ve bunlardan yapılmış ürünlerde, takvim, poster, afiş, çıkartma, b...
EMOJİLE

2011 yılında Türkiye Patent Enstitüsü’ne (TPE) yapılan başvuru sonuçlandı. Buna göre artık Ahmet Kaya ismi, kâğıt, karton ve bunlardan yapılmış ürünlerde, takvim, poster, afiş, çıkartma, büro makinesi, reklamcılık, eğitim öğretim hizmetleri, dergi kitap yayımlama hizmetleri, kültür ve eğlence hizmetlerinde kullanılamayacak.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Marka konusunda atılım yapmamız lazım. 2023’te küresel çapta en az 10 tane marka hakkımız olsun istiyoruz" dedi. 2011 yılında 103 bin 747 yerli ve 13 bin 976 yabancı olmak üzere toplam 117 bin 723 marka başvurusu yapıldı. Bir önceki yıla göre yerli marka başvuruları yüzde 43; toplam marka başvuruları ise yüzde 38 arttı.

Hürrem yüzüğüne marka koruması
2011 yılında TPE’ye yapılan tasarım başvuruları bir önceki yıla göre yüzde 20 artarak 36 bin 578’e yükseldi. Türkiye böylece ulusal tasarım başvurularında Avrupa’da 3. sırada yer aldı.

İlk markalaşan dizi ise Muhteşem Yüzyıl oldu. Güneş gözlükleri, lensler, mücevher, altın , kıymetli taşlar ve takılar, kol düğmeleri, kravat iğneleri, heykeller, vazo, biblolar, saatler, tablolar, afişler, çıkartmalar, saç fırçası marka koruması kapsamına alındı. ‘Muhteşem Yüzyıl’ı, Yalan Dünya izledi. Suskunlar, Kuzey Güney, Hayat Devam Ediyor ve Seksenler için ise değerlendirmeleri sürüyor.

Radikal

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi