Ağaç Üstünde Kameriye

Olaylar
Rize’nin Fındıklı ilçesinin Çağlayan köyünde yaşayan Mehmet Aydoğan, Çağlayan Vadisi’ndeki manzarayı daha iyi görebilmek için evinin önündeki gürgenin gövdesine yerden 5 metre yükseklikte ...
EMOJİLE

Rize’nin Fındıklı ilçesinin Çağlayan köyünde yaşayan Mehmet Aydoğan, Çağlayan Vadisi’ndeki manzarayı daha iyi görebilmek için evinin önündeki gürgenin gövdesine yerden 5 metre yükseklikte kameriye yaptı.

Ev ile kameriye arasına 10 metre uzunluğunda tahtadan köprü inşa eden Aydoğan, misafirlerini çoğunlukla vadiye hakim bu kameriyede ağırlıyor. Mehmet Aydoğan, 1968’de Almanya’ya gittiğini ve çeşitli işlerde çalıştığını belirterek,

"Bir ara vinç kursuna gittim ve vinç operatörü oldum. İş hayatım boyunca hep yüksek yerlerde çalıştım. Biraz da yaptığım işten dolayı olsa gerek, yüksekte olmak hoşuma gidiyor. Memleketime de gelince köyüme yerleştim. Evim Çağlayan Vadisi’ne bakıyor. Manzarayı daha rahat izleyebilmek için, yüksekte durmayı da sevdiğimden dolayı 2006’da evimin önündeki gürgene küçük bir kameriye yaptım." dedi.

Aydoğan, kameriyede hoşça vakit geçirdiklerini anlatarak, "Şimdiki hedefim, 30 metre yüksekliğindeki bu ağacın tepesini keserek kartal yuvası gibi bir kameriye yapmak. Bu projeyi hayata geçirmeyi çok istiyorum. Eminim oranın manzarası çok daha muhteşemdir."diye konuştu.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme